Työsopimus

Ootteko kaikki tehneet työsopimuksen perheenne kanssa? Itse oon lähdössä Englantiin (yksityisesti) ja mietin pitäiskö sopimus tehdä ja millainen?
2429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä mie ainakin tekisin ja teinkin ihan kirjallisen läpyskän, vaikka tietenkin suullinenkin sopimus on pätevä, mutta vaikeampi näyttää toteen. On olemassa valmis sopimuspohja, jonka EU on tehnyt. Valitettavasti en osaa auttaa, mistä sen löytäisit.

Äänestä
  • Miun hostperhe haki sopimuksen aupairworldin sivulta (sinne pitaa olla rekisteroityny paastakseen sopimusta kattelemaan :(, maksullista ), oli kattava ja hyva sopimus. Jos jompi kumpi on rekisteroityny, niin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

Ootteko kaikki tehneet työsopimuksen perheenne kanssa? Itse oon lähdössä Englantiin (yksityisesti) ja mietin pitäiskö sopimus tehdä ja millainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu