Olenko jotenkin jälkeenjäänyt, kun nyt usean sinkkuvuoden jälkeen olen tavannut ihanan miehen. Vietämme paljon aikaa yhdessä ja nautin jokaisesta hetkestä. Liitelen pilvilinnoissa ja toisinaan ajatuksiin ovat iskeytyneet ne samat mietteet ja teot kuin joskus silloin 17 vee. Ihan kuin ei olisi ikää lähelläkään 30, vaikka oikeasti se on just ylitetty. Onko muilla ollut rakastuminen samanlaista nyt kuin nuorempana?
Teiniajat mielessä
Rakastunut "vanhus"
4959
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eihän tuo rakastumisen tunne mitenkään muutu vaikka kroppa rupsahtaakin ja ikää tulee paljon.
Oi, tuota tunnetta itsekin kaipaan - vaikka olenkin jo päälle nelikymppinen. Viimeksi koin saman huumaantumisen noin kolmivitosena...ja uskon, että se huuma on edelleen mahdollista. Anna palaa.
Itse olen vielä suht nuori mutta kyllä se rakastuminen tai "vain" ihastuminen tuntuu aivan yhtä mukavalle kuin joskus teininä. Vatsassa tuntuu oudolle ja ilme on hyvin kummallinen, koko ajan hymyilyttää ja olo on mitä mahtavin.
Kyllä sitä vanhempikin rakastunut saa tuntea itsensä nuoreksi ja olla kuin teini. Mitä sitä ajattelemaan että en saa olla tämmöinen koska se on vain nuorten juttu. Paljon on juttua siitä että monet haluaa olla nuorempia siinä vaiheessa kuin ikää tulee, joten eikös rakastuminen/ ihastuminen ole ilmainen kaino nuorentua :)
Vastaan nyt vaikka varmaan uusista suhteista halusit kommentteja. Olen seurustellut miesystäväni kanssa vuosikausia, yläasteelta saakka ja olemme edelleen teinirakastuneita! Vitsailemme keskenämme kuinka ärsyttäviä varmasti olemme. Toki tämäkin on vaihtelevaa, joskus enemmän teinimenoa ja joskus enemmän arkea. Nauti tunteesta!