Kun menen kyläilemään, siskoni usein pompottaa miestään, tee sitä tai tätä, johon mies sitten vastaa kivahtamalla.
Ei ole kiva kuunnella toisen tikustelua. Tulee vaivautunut olo. En muutenkaan osaa keskustella hänen kanssaan oikein mistään. Joskus hän vastaa kivahtamalla minullekin. Itse kuitenkin aina yritän olla neutraali.
Miksi hänellä on vaan olevinaan oikeus kivahdella, kun itse en voi mitään negatiivista sanoa vastaan.
Pidän enemmän siskoni seurasta. Tämmönen pulma?
siskoni mies
6
3826
Vastaukset
- gradientti
Kaveri vastaa sinulle samasta tottumuksesta kuin pirttihirmu siskollesi
- eikä täällä
valittaa siitä miehestä. On tottunut nalkuttavaan akkaan, niputtaa sut siihen samaan kastiin.
- vaikea sanoakaan
Monta kertaa käy niin, että tiuskija hämmästyy, jos joku ihmettelee hänen puhetyyliään. Hän nyt vain on sellainen!
Minullakin on ystävä, joka kimpaantuu kaiken maailman asioista ja tiuskii miehelleen ihan pikkuasioista. Tämä vastaa kärsivällisesti ja kiltisti. Joskus olen yrittänyt neuvoa, että ei nyt pidä noin jyrkästi puhutella, mutta selitys on heti valmis. Toinen kun on niin tyhmä ja ihan tarkoituksella huolimaton ja unohtelevainen, kömpelö ja vaikka mitä. Tahallaan. Hermot menee monta kertaa viikossa.
Monesti olen ajatellut, että pitäisi panna nauha pyörimään ja nauhoittaa sen perheen keskusteluja, niin ehkä vaimo alkaisi ymmärtää äänenkäyttönsä sävyjä. Mutta teepä sellainen temppu kaverille! Ei ole kaveri enää sen jälkeen. Kiukkuilija panisi välit poikki. - UM:)
Mulla oli kaveripariskunta, joka käyttäytyi tolleen. Olin ihan äimänä. No, se kieli vaan siitä, että suhde ei toiminut ja he sitten erosivatkin.
Mullakin oli veljenvaimo, jonka kanssa oltiin ihan eri aaltopituudella. Piti vaan kestää veljen ja lasten takia. Onneksi hekin sitten erosivat:)))))) - jostain....
että ihminen joka näin käyttäytyy omaa heikon itsetunnon.Ja esim. tutun tullessa kylään alkaa miehen/vaimon morkkaaminen. Itsellä vaimo teki samaa kavereilleen seurustelun alku vuosina varsinkin silloin kun olimme viihteellä, paskaa tuli niskaan oikein huolella.Ei auttanut kun sanoa miten asiat on niin akka lopetti morkkaamisen.
- *mä vaan*
...sinunhan ei ole varmasti mikään pakko mennäsinne siskosi luo kyläilemään jos et siedä hänen miestään.
Toisekseen,kai sillä miehellä on oikeus kivahdella siskollesi joka vaan pompottaa häntää kokoajan.
Ehkä sitä miestä ärsyttää jos useinkin kyläilet siellä heidän luona.siskollasi on oma elämä eikä miehet useinkaan kauheesti tykkää jos siinä on aina joku kolmas pyörimässä...ja näyttämässä nyrpeetä naamaa.Ehkä siskosi pompottelussa on ihan tarpeeksi kestämistä.Ei millään pahalla.
Eipä tuohon muuta voi sanoa kun että pysy sieltä pois jos on vaivautunut olo ja pyydä siskoasi tulemaan sinun luoksesi tai menkää vaikka paariin kahville tai lenkille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 305537
- 1702039
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1601631Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141344Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike301321Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus81277Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan641274En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.701174- 941165
viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2121098