logiikkaa?

Mies pettää ja pettää toisenkin kerran ja vielä kerran...siis loputtomasti. Kotona ovat vaimo ja lapset.Mies ajattelee että vaimo ei mitenkään saa tietää hänen touhuista. Ja vaikka joskus saisikin tietää niin kyllä hän antaa anteeksi, kun on yhteinen talo ja lapsetkin. Onko tämä sitä miehen logiikkaa vai mitä?
4491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

.....tommonen nainen kuuluu kategoriaan : tyhmät naiset!

Äänestä

Voisin sanoa että jotkut tuntemani miehet ajattelevat noin. Naisesta on sitten kiinni mitä tekee, katsooko miehen pettämistä läpi sormien vai saako mies lähteä.

Äänestä

kyllä on!!! ainakin mitä olen omalta kohdaltani kokenut! mies juoksee vieraissa ja kuvittelee että akka si siitä kuule kun on lasten kanssa kotona!!!
Vaan juttupa kulkee, välillä nopeasti välillä hitaammin, mutta kaikki tulee tietoon ajan myötä!!! ja sitten selityksiä riittää....

Äänestä

ainaskin sen miehen..siihen asti kunnes eukko kenkäsee sen pihalle :)

Hah! Turskatti! näpytteletkös sä sitä karvaista kannettavaas siellä puun latvassa =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katti_matikainen kirjoitti:

Mies pettää ja pettää toisenkin kerran ja vielä kerran...siis loputtomasti. Kotona ovat vaimo ja lapset.Mies ajattelee että vaimo ei mitenkään saa tietää hänen touhuista. Ja vaikka joskus saisikin tietää niin kyllä hän antaa anteeksi, kun on yhteinen talo ja lapsetkin. Onko tämä sitä miehen logiikkaa vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu