Sanokaa nyt perkele että mikä tää mystinen "kemia" oikein on? Pakkohan teidän on se osata selittää, muuten se on vaan tekosyy hylätä täysin sopivia ehdokkaita.
Rajataan aihetta sen verran että mikään "sen vaan tuntee luissa ja ytimissä" selitys ei kelpaa.
Rajataan aihetta sen verran että mikään "sen vaan tuntee luissa ja ytimissä" selitys ei kelpaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No kelpaisko sellanen selitys, että se tuntuu jalkovälissä ;). Siis jollei kumppani ole mielestäni mitenkään päin pantava, niin ei kiinnosta!
...osuit asian ytimeen.
Näin sen itsekin ajattelen, noin nopeasti ajatellen :)
Jos mies ei eka tapaamisella sytytyä millään tavalla eli tulee tunne, etten voisi harrastaa seksiä hänen kanssaan, on peli melko varmasti pelattu :(
Kemiaa, väreilyä, seksuaalista kiinnostusta, sitähän se. MUTTA myös henkistä mielenkiintoa, haastetta, jotain yhteistä ehkä menneisyyden kokemuksissa, yhteisiä mielenkiinnon kohteita, harrastuksia, ehkäpä elämäntilanteissa yhteneväisyyttä. Sitä kaikkea tuon seksuaalisen vetovoiman lisäksi. Siinä se!!
ärsyttävintä on se, että asialle ei välttämättä voi/uskalla tehdä mitään, mutta per... että tekis mieli. Se on just sitä.
Vielä kun sen kohteen onnistuu saamaan itelleen ni se on menoa ;)
se noin on
että tykkäätte ja rakastatte toisiane ja teette kaikkenne suhteen eteen..eli homma luistaa kaikinpuolin..hän ymmärtää sua ja sä häntä..JEP
kemiaa ei tunne kaikkien kanssa.Se on joku selittämätön vetovoimantunne johonkin,sen vaan tietää.Sitä ajattelee kait niin,et tuossa se nyt on just se mun "kemistini" ja kaikki meidän välillä tapahtuva olis taivaallista,jos vaan uskaltas lähestyä....
Ensinnäkin mies näyttää ja tuntuu suudeltavalta. Jos sellaista tunnetta ei tule jo etäältä tarkasteltuna, ei kyllä löydy mitään kemiaakaan. Lähemmäksi tultaessa sitten loppupeleissä ratkaisee miehen ominaishaju, ainakin mulla. Jos kemiat osuu kohdalle, niin miehen oma tuoksu vaan on niin ihana, että sitä ei voi olla nuuskimatta kaiken aikaa. Kemiat ei mulla siis kohtaa, jos miehen tuoksu on paha tai piilotettu liiallisten hajusteiden alle.
...samaa kuin ihastuminen.