Katsokaa vähän mitä juttelette naisille, miehet. Akateeminen pappi vaikka olisi, ei näytä välttämättä olevan mitään korvien välissä..kun itseänne korostatte, niin ette huomaakaan, ettei kaikki muut teitä jaksa palvoa.
Naisen kuullen ei kannata kertoa, että ne kaikki kauniit naiset ovat olleet huijareita, kuka topatuilla rintaliiveillä, kuka pumpatuilla alushousuilla. Ja olipa pettymys kun totuus selvisi. Miettikää vähän, miltä se kuulostaa, kun mies valittaa, että entiset näyttivät hiiriltä, ja että miten vaikeaa on löytää juuri sopiva nainen itselleen. Eikä kuitenkaan mies jaksaisi käteensä tumputtaa, kun tekee niin mieli näin kevätauringon paistaessa.
Kappas vaan, tälläisiin juttuihin ei syyllistynyt stereotyyppinen kouluttamaton luuseri, vaan paikkakunnan uusi pastori. Onko siinä nyt laatua itsellään, ylipainoisella kolmeviitosella, penätä seksiä naiselta kuvailemalla kokoajan tappiansa ja sitä ympäröivää karvoitusta. Eikö miehille tule mieleen, että kukaan ei lienee niin miellyttävä, että käytöksen voi unohtaa..
Jos pappi ei sitten pääse kuin meikkaamattomiin seurakuntahiiriin, niin olisi tyytyväinen ja hiljaa, sekä kiittäisi hiiren antelijaisuudesta. Jos taas rukouksessa pyytää laatua keskusteluun, tarvitseeko sitä keskustelua kääntää itse karvoihinsa koko ajan naisten kuullen.
Rukoukset toteutuvat siinä merkityksessä, ja historia tostaa itseään, ettei kukaan laadukas jäänyt kuuntelemaan moista puhetta.
Onko teidän sinkkumiesten pakko munta itsenne niin pahasti, että olette tuominneet itsenne ikuiseen sinkkuuteen. Itseppä ihminen oman tasonsa luo.
Laatutasoa juttuihinne
miehet
3
462
Vastaukset 3
...no ehkä huomenna o paree mieli?
- Deeprain
..ois pieni pippeli. ..tai ehkä sittenkin pipo :)
- EvisS
:) :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981304
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1041052- 61887
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k38870Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi54862- 3818
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.128807- 65675
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant48602Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa34560