Laatutasoa juttuihinne

miehet

Katsokaa vähän mitä juttelette naisille, miehet. Akateeminen pappi vaikka olisi, ei näytä välttämättä olevan mitään korvien välissä..kun itseänne korostatte, niin ette huomaakaan, ettei kaikki muut teitä jaksa palvoa.

Naisen kuullen ei kannata kertoa, että ne kaikki kauniit naiset ovat olleet huijareita, kuka topatuilla rintaliiveillä, kuka pumpatuilla alushousuilla. Ja olipa pettymys kun totuus selvisi. Miettikää vähän, miltä se kuulostaa, kun mies valittaa, että entiset näyttivät hiiriltä, ja että miten vaikeaa on löytää juuri sopiva nainen itselleen. Eikä kuitenkaan mies jaksaisi käteensä tumputtaa, kun tekee niin mieli näin kevätauringon paistaessa.

Kappas vaan, tälläisiin juttuihin ei syyllistynyt stereotyyppinen kouluttamaton luuseri, vaan paikkakunnan uusi pastori. Onko siinä nyt laatua itsellään, ylipainoisella kolmeviitosella, penätä seksiä naiselta kuvailemalla kokoajan tappiansa ja sitä ympäröivää karvoitusta. Eikö miehille tule mieleen, että kukaan ei lienee niin miellyttävä, että käytöksen voi unohtaa..

Jos pappi ei sitten pääse kuin meikkaamattomiin seurakuntahiiriin, niin olisi tyytyväinen ja hiljaa, sekä kiittäisi hiiren antelijaisuudesta. Jos taas rukouksessa pyytää laatua keskusteluun, tarvitseeko sitä keskustelua kääntää itse karvoihinsa koko ajan naisten kuullen.

Rukoukset toteutuvat siinä merkityksessä, ja historia tostaa itseään, ettei kukaan laadukas jäänyt kuuntelemaan moista puhetta.

Onko teidän sinkkumiesten pakko munta itsenne niin pahasti, että olette tuominneet itsenne ikuiseen sinkkuuteen. Itseppä ihminen oman tasonsa luo.

3

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...no ehkä huomenna o paree mieli?

    • Deeprain

      ..ois pieni pippeli. ..tai ehkä sittenkin pipo :)

    • EvisS

      :) :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5171
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4915
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3359
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2956
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2272
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      236
      1712
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1259
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      77
      1251
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      960
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      907
    Aihe