Revlon ripsisävyte

Onko kellään kokemuksia Revlonin ColorStay Overtime Lash Tint -ripsisävytteestä? Onko käyttö helppoa ja kestääkö todella sen luvatut kolme päivää? Jostakin luin, että pitäisi poistaa öljypohjaisella poistoaineella. Tarkoitetaanko tällä ihan normaalia (vedenkestävän) silmämeikinpoistoainetta vai jotain muuta?
5501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä ostin sitä viime keväänä. Se levitetään kuin ripsiväri kuunaan. No, en sitten poistanut sitä ensimmäisenä yönä (kerran kolme päivää piti kestää) ja aamulla kun heräsin, oli kunnon pandarenkaat silmien ympärillä. Olin hieronut sen ihan kunnolla ihoon. Vedenkestävän silmämeikin poistoaineella pois. Kokeilin ehkä 3-4 kertaa ennen kuin uskoin ettei se ainakaan minulla toimi. Heitin pois ja laitoin tavallisen kestovärin ripsiin, kaikkein helpoin (ja loppupelissä halvin) vaihtoehto kun sen kotona teen Refectosilin aineilla.

Äänestä
  • Joo, surkee tuote, mulla se muistaakseni pysyi, mutta siitä ei tullut kaunista jälkeä -mieluummin ilman väriä kuin tätä revlonia. Kaiken lisäks sen päälle ei saa laittaa ripsaria, joten jos laittais vaikka luomiväriä ja se tietysti varisis ripsien päälle niin sitten ei sais laittaa ripsiin enää mitään.

    Äänestä

  • osta kirjoitti:

    Joo, surkee tuote, mulla se muistaakseni pysyi, mutta siitä ei tullut kaunista jälkeä -mieluummin ilman väriä kuin tätä revlonia. Kaiken lisäks sen päälle ei saa laittaa ripsaria, joten jos laittais vaikka luomiväriä ja se tietysti varisis ripsien päälle niin sitten ei sais laittaa ripsiin enää mitään.

    Se on ihan hirveetä tököttiä... okei, eka päivä on ok, mutta seuraavana päivänä kun silmät avaat niin mulla ainakin puolet oli varissut pois ja osassa oli väri jäljellä... mullakin oli aikoinaan ku ostin tän suuret odotukset mut petyin pahasti.

    Äänestä

  • mä. kirjoitti:

    Se on ihan hirveetä tököttiä... okei, eka päivä on ok, mutta seuraavana päivänä kun silmät avaat niin mulla ainakin puolet oli varissut pois ja osassa oli väri jäljellä... mullakin oli aikoinaan ku ostin tän suuret odotukset mut petyin pahasti.

    ...kaikille kommenteista. Taidanpa jättää tuotteen ostamatta, kun kokemukset näyttää kaikilla olleen enemmän tai vähemmän huonoja. Täytyy jatkaa perusripsarin kans tai sit kokeilla kestovärjäystä.

    Äänestä

Minä löysin yhden ratkaisun sitten tuosta kuuluisasta :) Kanebo 38 - ripsarista. Sillä saa hyvin ohuelti levitettyä ja luonnollisen näköisesti. Minulla ei ole varissut pois muuta kuin silloin jos on vähän vanhentunut ripsari käytössä. Eikä tartte poistoaineita. Tähän minä päädyin tuon epäonnistuneen ostoksen jälkeen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paula kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Revlonin ColorStay Overtime Lash Tint -ripsisävytteestä? Onko käyttö helppoa ja kestääkö todella sen luvatut kolme päivää? Jostakin luin, että pitäisi poistaa öljypohjaisella poistoaineella. Tarkoitetaanko tällä ihan normaalia (vedenkestävän) silmämeikinpoistoainetta vai jotain muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu