rinnoista

Olen yli 20 kg ylipainoinen ja rintani ovat koko c-d ja ne ovat sellaiset "roikkuvat". Nyt kuitenkin tarkoitukseni on päästä eroon noista ylimääräisistä kiloistani ( 6 kg jo lähtenyt, jee!!) ja rintani ovatkin jo vähän pienentyneet.
Haluaisinkin nyt kuulla kokemuksia muilta laihduttajilta, että ovatko nuo rinnat jääneet tuollaisiksi "roikkuviksi" (melonit pystysuunnassa) vai oletteko saaneet ne myös kiinteiksi, siten, että kynä ei enää pysy rinnan alla. Pelottaa, että jää tuollaiset pussit tuohon eteen ja ikääkin on vasta 23. Rintojen pieneneminen ei haittaa yhtään, en pidä näistä kovinkaan paljoa, eli haluankin ne pienemmiksi, mutta myös kiinteiksi ja terhakoiksi. Ja, jos teillä on hyviä vinkkejä noiden rintojen kiinteyttämiseen, niin otan mielelläni vastaan. Rasvailen niitä päivittäin ja yritän tehdä rintalihasliikkeitä, mutta kun ongelma on se, että iho on venynyt ja tissit sitä myöten tipahtaneet.
9916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sori en kyl osaa auttaa mut itellä sama homma, haluisin itekki apua kyseiseen ongelmaan.. Ku löysää nahkaa vaan "lerputtaa"... Mulla on 25kg ylipainoa ja olen laihiksella mut vasta kilo puonnu viikossa ja olen vasta 20 vuotta ja yhen lapsen äiti elikkä kohtalotovereita ollaan..
Mulle voi kirjotella postia tähän [email protected] jos vaikka keksit keinon kiinteisiin rintoihin niin olisin kiinnostunut neuvoista.

Äänestä

Jos tissisi eivät ole olleet kiinteää rintarauhaskudosta vaan läskiä, joka nyt laihtuessa on sulanut pois, niin eipä ole paljon toivoa saada niistä kiinteitä ja terhakoita.

Tissien koostumus on sen verran yksilöllinen. Harvalla naisella on kauniit ja terhakat tissit, joten älä sure. Kuulut suureen roikkutissien enemmistöön.

Sido ne ilmastointiteipillä rullalle, ettet kompastu.

Äänestä

28 kg on poissa ja D:stä siirrytty C:hen. Ikää 19 vuotta ja rinnoilla ikävä taipumus riippua.

Pelkäsin kamalia, pieniä riippulätysköitä, mutta vielä ainakaan ei ole sellaista tapahtunut. Rintani ovat kauniimmat kuin 28 kg sitten. Kyllä niissä pysyy vielä useampikin kynä alla, mutta eivät näytä lörtsyiltä.

Eiköhän tuo kynäkonsti kuulu lähinnä yläasteikäisille ja AA-kuppisille, en muista nähneeni aikuisella naisella luonnon B-kuppia jossa ei kynä pysyisi alla. Eivätkä näkemäni silti roikkutissejä ole olleet!

Venynyt iho palautuu lähes kokonaan, revennyt (esim. raskausarpia) paljon huonommin. Älä silti tuosta murhetta itsellesi ota: Mie olen ajatellut asian niin, että push-up-rintaliivit ovat kätevämmät ja halvemmat kuin kokovartalokorsetti =)

Äänestä
  • Nojoo.. ei kai näistä sitten enää samanlaisia saa kuin 20 kg sitten :(
    Ajattelin vaan, kun minulla oli ennen kivat b-kupin tisut ja nyt ne on tuommoset riipat. Ja kuitenki, kun muualla kropassa iho palautuu pikkuhiljaa pienemmäksi, niin miksi ei rinnoissakin? Samaa ihoahan sekin on kuin tuossa vatsan kohdalla.

    En kuitenkaan anna periksi, jatkan rasvaamista, jumppaa ja tukevien rintaliivien pitoa joka paikassa, jotta rintojeni iho ei ole venytystilassa missään vaiheessa. Katsotaan sitten kymmenen kilon päästä, että mikä on tulos.

    Äänestä

  • Minulla on C-kupin rinnat ja ei mitään jakoa että kynä pysyis.. suurin osa tisseistä kyllä sitä rauhasta moni luuleekin siksi silkkareiks kun on aika ns.kovat

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Minulla on C-kupin rinnat ja ei mitään jakoa että kynä pysyis.. suurin osa tisseistä kyllä sitä rauhasta moni luuleekin siksi silkkareiks kun on aika ns.kovat

    Sie olet sitten se onnekas poikkeus joka vahvistaa tämänkin säännön =)

    Äänestä

kiinteät ja terhakkaat rinnat, kuppikokoa b. Nyt ne eivät enää ole samannäköiset. Muutos tuli heti lapsen saamisen ja imetyksen jälkeen eli ovat nyt veltot ja riippuvat (onneksi eivät ole isot, niin ei se niin haittaa). Kunnon rintaliiveillä asian voi korjata.

Jos et ole vielä tehnyt lapsia, sinulla on vielä toivoa, että rintasi palautuvat ennalleen, mutta kuten sanottu lapsen imettäminen tuhoaa kaiken joka tapauksessa. En ole nähnyt yhtään synnyttänyttä naista, jolla olisi luonnostaan terhakat rinnat imettämisen jälkeenkin.

Äänestä
  • Kyllä se raskauskin rintoja jo muuttaa, ettei se imettäminen pelkästään rintoja "tuhoa"..:) Itsellä imettämisen ja 15kg laihtumisen jälkeen kauniit naiselliset rinnat, ennen raskautta oli "teini"rinnat, nyt täyteläisemmät. Itse tyytyväinen muutokseen, paljon naisellisempi olo:)

    Mielestäni alkuperäinen on ihan oikeilla jäljillä kun rasvaa ihoa, tekee rintalihasliikkeitä ja pitää tukevia rintaliivejä ettei iho veny. Niin minäkin olen tehnyt ja varmasti ollut vaikutusta:)

    Äänestä

Voi hyvät ihmiset näitä teidän ongelmia.Olkaa kiitollisia elämälle, että teillä vielä on rinnat.Uskokaa tai älkää, niiden koolla ei ole mitään merkitystä ihmissuhteissa eikä ulkonäössä. Eiköhän se ole niin että terveys, ja ihmisten sisäinen kauneus ovat tärkeämpiä asioita. Elämä on.........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihistelija kirjoitti:

Olen yli 20 kg ylipainoinen ja rintani ovat koko c-d ja ne ovat sellaiset "roikkuvat". Nyt kuitenkin tarkoitukseni on päästä eroon noista ylimääräisistä kiloistani ( 6 kg jo lähtenyt, jee!!) ja rintani ovatkin jo vähän pienentyneet.
Haluaisinkin nyt kuulla kokemuksia muilta laihduttajilta, että ovatko nuo rinnat jääneet tuollaisiksi "roikkuviksi" (melonit pystysuunnassa) vai oletteko saaneet ne myös kiinteiksi, siten, että kynä ei enää pysy rinnan alla. Pelottaa, että jää tuollaiset pussit tuohon eteen ja ikääkin on vasta 23. Rintojen pieneneminen ei haittaa yhtään, en pidä näistä kovinkaan paljoa, eli haluankin ne pienemmiksi, mutta myös kiinteiksi ja terhakoiksi. Ja, jos teillä on hyviä vinkkejä noiden rintojen kiinteyttämiseen, niin otan mielelläni vastaan. Rasvailen niitä päivittäin ja yritän tehdä rintalihasliikkeitä, mutta kun ongelma on se, että iho on venynyt ja tissit sitä myöten tipahtaneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu