KIITOS VITUSTI SAK!!!!

Pitikö olla liian ahneita?

Nyt menee kaikki alta ja entäs sitten?
10973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Perkele eikun maailmaa vaan parantaa!!!

Äänestä
  • Älkääpä nyt alkako itkemään, yhteinen rintama piti Ahosen johdolla ja viimekevään työtaistelusta tuli työvoitto. Nyt aika kerätä satoa omasta kylvöstään. Vanhakansa oli aikaansa edellä kun osasi sanonnan että ahneella on Pa...nen loppu.

    Äänestä

ahneen paperip... taloustilanne

Äänestä
  • alasajo on alkanut ja syöksykierre taitaakin olla aika kiivas--------------

    Äänestä

  • SAK:n kirjoitti:

    alasajo on alkanut ja syöksykierre taitaakin olla aika kiivas--------------

    on hiljaa???

    Äänestä

Kirjoitetaan yhteen.

Äänestä
  • Ja laiska paska.

    Äänestä

Muija kulta, oletko koskaan nähnyt sanomalehteä? Ne ovat niitä likaisen näköisiä ja sormiin epämukavan tuntuisia isoja paperinippuja joita myydään Ärrällä, eikä kannata käytää pyyhkimiseen.

Pyydä vaikka ystävätär kertomaan mitä niihin on kirjoitettu, niin ehkä tajuntaasi tulee muutakin ymmärrystä kuin saippuaoopperamaailma.

Äänestä

Katsoo näitä naisvaltaisia työpaikkoja,niin ollaan kiltisti ja annetaan kaikkien etujen valua sormien välistä.Pääasia että konttorin herrat hymyilevät ja puhuvat mukavia!Osa-aikatyöt ovat vallanneet alan ja palkkaus on todella huono.Toimeen tulo edellyttää jatkuvia ylitöitä,tai sossun luukkua.Tämäkö on ainoa mitä pystytte "kiltteydellänne" aikaan saamaan.Eikö teidänkin olisi syytä herätä unestanne!

Äänestä

Kummasti rahaa riittää jaettavaksi yhtiön johdolle,kukaan ei puhu ahneudesta ihmeellistä.Optioita ja palkkioita jaetaan itselle ja kavereille johtoryhmissä,ja kukaan ei puhu jääviydestä mitään.Miljoonia riittää jaettavaksi osakkeen omistajille,mutta on unohdettu panostaa yritykseen(kalustoon/henkilöstöön).Bisnes maailma on saanut yliotteen suomi nimisestä valtiosta,ja sen päättäjät ovat mukana tässä osakekeinottelussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paperi miehen muija. kirjoitti:

Pitikö olla liian ahneita?

Nyt menee kaikki alta ja entäs sitten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu