Nyt

tora-enson osakkeita ja äkkiä, kohta tulee toralta semmoinen saneeraus pommi jotta oksat pois, kaikki ns tarkkailun alla olevat tehtaat lopetetaan ja vanhoja konelinjoja ajetaan alas.. Kymppi% nousu odotettavissa..
3253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sairaslomia varaamaan.Kaikki herkku loppuu kohta!

Äänestä

vanhat vaatteet,autot,huonekalut,tekohampaat ja jne.Otetaan kunnon nousut ja lähetään raketilla kuuhun !

Äänestä

ja seuraa muutakin ku Suomi24:sen keskusteluja... Vastahan Stora-enso ilmotteli omia vähennystarpeitaan, jotka pitivät sisällään myös konelinjojen sulkemisia...Joten ei vielä kannata ostaa... voi mennä jokunen vuos ennenku uusia saneerauksia ilmottelevat ja nythän kurssit on korkeella...ootappa poika kesään asti jos vaikka saisit ekat tonnikapina rahat ni. osta niillä vähän osakkeita ja loppu mopon tankkiin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostamaan kirjoitti:

tora-enson osakkeita ja äkkiä, kohta tulee toralta semmoinen saneeraus pommi jotta oksat pois, kaikki ns tarkkailun alla olevat tehtaat lopetetaan ja vanhoja konelinjoja ajetaan alas.. Kymppi% nousu odotettavissa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu