Kiitos UPM!

Kurssit nousivat, Floridaan lomalle. Kiitos vielä kerran.
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitollisia saadaan olla niistäkin vuosista, kun ko. yritys maatamme vaurastutti. Nyt muollaan näppejä - kuka olikaan liian ahne ?

Äänestä
  • Tuosta UPM:n päätöksestä ei voi olla kuin hyvillään. Paperiväki on kiristäyt ja lakkoillut itselleen sellaiset palkat ja edut, että voivat vain syyttää itseään koko teollisuudenalan alasajosta Suomessa. Hyvä UPM!

    Äänestä

kova jätkä, menee sinne, missä on duunii. Paperimies vollottaa ja kittaa kaljaa. Se läski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metallimies kirjoitti:

Kurssit nousivat, Floridaan lomalle. Kiitos vielä kerran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu