>>>>> L U K E K A A T Ä M Ä

Hallitusnikkari

Keskustelupalstalla on tarkoitus keskustella yhdestä aiheesta yhdellä viestiketjulla. Ei siis ole tarkoitus että jokainen aloittaa uuden viestiketjun samasta asiasta. Uuden ketjun aloittaminen osoittaa tyhmyyttä jos kyseisestä aiheesta on jo ketju olemassa eikä se ole täynnä.

Jos olette älykkäitä kirjoittajia, kirjoitatte kaikki UPM:ään liittyvät viestit yläpuolella olevaan viestiketjuun, jonka aloitin nimellä "UPM irtisanoo 3 600 (2)".

8

2275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;))
    • työntönniilo

      Näin se menee. YT kopsahti minunkin kohdalle aikoinaan. Tunnen syvää myötätuntoa irtisanottavia kohtaan. Kova paikka. Tässä tilanteessa ei ole mitään hyötyä katsoa taaksepäin, vaan on kerättävä voimia uuteen nousuun. Tiedän, että se on todella vaikeaa, vituttaa kun pientä oravaa, ja mielellään etsisi syyllisen tapahtuneeseen. Mutta kun siitä ei ole mitään hyötyä yksilön kannalta.

      Eteenpäin! huusi mummo lumessa. Uutta työtä löytyy, ennemmin tai myöhemmin. Ehkä myöhemmin, mutta löytyy kuitenkin. Velka ja raha-asiat ovat oikeasti toissijaisia, en ole kuullut että suomessa olisi vielä kukaan kuollut nälkään. Taistelkaa!

    • hartza64

      kaikki se sinuakin häiritsee.upeeta

      • Hallitusnikkari

        Ei se häiritse. Osoitan vain kuinka sopuleita kansalaiset ovat. Kun tai jos he huomaavat sen, voisi olla toiveita myös hallituksen ylläpitämän työttömyyden lopettamiseen.


      • idea..

        se on muutoin aivan hyvä, tällä pelleilyllä palsta vaan vierii ja keskustelut jäävä olemattomiksi, kun avaukset siirtyvät vauhdilla takasivuille, se turha vieritys jos mikä on typerää.


      • urpo....
        Hallitusnikkari kirjoitti:

        Ei se häiritse. Osoitan vain kuinka sopuleita kansalaiset ovat. Kun tai jos he huomaavat sen, voisi olla toiveita myös hallituksen ylläpitämän työttömyyden lopettamiseen.

        voi pyhä yksinkertaisuus... hohhoijaa


      • taitaa
        urpo.... kirjoitti:

        voi pyhä yksinkertaisuus... hohhoijaa

        olla hieman yksinkertainen jos ei tälläistä perusasiaa käsitä.


    • pölö!

      Ei ole ollut yhtään asiallista selvitystä em kysymyksestä tänään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pike surkea

      Pike on surkea
      Ikävä
      16
      4662
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1625
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1587
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      228
      1096
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1068
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      126
      889
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      846
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      817
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      815
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      47
      807
    Aihe