TOTEUTUU: 100.000 UUTTA TYÖTÖNTÄ VUODESSA. ONKO SUOMEN ENNÄTYS?
HALLITUKSEN JA MINISTERI FILATOFFIN
TAVOITE
3318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tulee 10.000 lisää
Ei kiinnosta työväen hätä politikkoja,varsinkin porvaripuolueet ovat"kusisukassa".Eikö olisi korkea aika toimia,ja tehdä jotain.Aluksi parantamalla irtisanomissuojaa samalle tasolle mitä se on muissa Eu:maissa.Tekesin tuet perittävä takaisin näiltä yrityksiltä mitkä pistävät väkeä pihalle.Demaritkin voisivat alkaa toteuttamaan työväenpuolueelle kuuluvaa työmiehen
suojelua(forssan puolueohjelma).Eikä olla herrojen kanssa marjassa,päättämässä heille mieluisia asioita.Pääomaverotuksen poistaminen ym.vastaavaa.
Tuossa olen seurannut näitä keskusteluja ja paljon tunteita herättää näköjään. Meikäpoika se vaan haaveilee oman yrityksen perustamisesta, vähän vastapainoksi. Olen vaan sitä mieltä että kyllä se Suomessa kannattaa vielä kun on vaan oikeita ideoita ja miestä/naista tekemään. En tiedä sitten kun saan homman pyörimään ja menestymään että työllistänkö porukkaa, mutta Kiinaan en meinaa kuitenkaan livistää.
Tässä maassa on liikaa hyvin koulutettuja ihmisiä jotka vaan odottaa kädet ristissä että joku suuryritys ottais heidät töihin. Paljon voisi nämäkin ihmiset saada aikaseksi kun alkaisivat työllistää itseään, ja sivussa vielä muitakin.