Onpas hyvä levy. Vai mitäs "hevi kansa" tähän sanoopi :D
Alhaisen Systeemi
11
864
Vastaukset
- TOTCFUARTD
No joo. Kaverini on kyllä kovasti yrittänyt käännyttää meikäläistä, mutta... Ei oikein kolahda, vaikka halkometodiakin on käytetty. Liian teknistä; liikaa mausteita samassa sopassa...
- kitaristii
ei se kyl oo teknist nähnykkää?
- ..............
Itse muistan kun ostin kesällä -98 ekan SOAD levyn ihan heräteostoksena, kun soittivat myymälässä. Tykkäsin ihan jonkin verran ja seurailin bändiä aktiivisesti jonkin aikaa, mutta jotenkin alkoi tuntua, että biisien monimutkaisuudesta tuli itsetarkoitus ja monessa biisissä oli aivan turhia kokonaisuuden rikkovia osuuksia. Eli lyhyesti: siitä sillisalaatista löytyy tosi hyviäkin pätkiä, mutta kokonaisuudesta tulee aika rasittava. Mutta makunsa kullakin.
mutta niinpä on kyllä kaikki yhtyeen levyt,että ei siinä mitään.
- luluhulllu
Mä oon tykänny kaikista systemin levyistä sanoi kuka mitä tahansa! hypnotizeä kyllä odotin että ei olisi niin hyvä kuin mezme mutta en osaa enää päättää.. :D Vaikka monet ovat haukkuneet b.y.o.b biisiä ja muita mainos biisejä nekin ovat hyvii! (omat mielipiteet) En ole pettynyt yhteenkään levyyn!
- Osculum
se on, kuten ovat myös kaikki muut bändin levyt.
- hell-patrol
Ei tuo ole edes musiikkia. Kansanmusiikiksi luettavaa kaupallista ja tekotaiteellista paskaa. Liikaa melodioita, eikä mitään mullistavaa uutta, kuten oikeassa musiikissa on. Kuuntele mieluummin Megadethiä tai judas Priestiä, ne ovat MUSIIKKIA!
- gfgfg
no jos mä uutta haluun ni en jaksa kyl kuunnella enää megadettiä tai judas priistii...ennemmin sit soadii koska se on todellakii tuoretta musaa...kansantanhut ja yhtäkkii blastbeat.
kaupallist?tuskin on soad kaupallisesks tarkotettu ainakaa.monet varmaa sano niille että ei tule menestystä mutta kuis kävi.poets of fall,him,rasmus sun muut ne on kaupallist.ja kaikki nikkelpakit amerikast on kaupallist.amorphis tales from the thousand lakes levyäkii on myyty niin pirust jqa ei se kyl kaupallist oo...mut ihan miten vaa...megadeath on kyl hyvä mut vähä kulunu - ppp
gfgfg kirjoitti:
no jos mä uutta haluun ni en jaksa kyl kuunnella enää megadettiä tai judas priistii...ennemmin sit soadii koska se on todellakii tuoretta musaa...kansantanhut ja yhtäkkii blastbeat.
kaupallist?tuskin on soad kaupallisesks tarkotettu ainakaa.monet varmaa sano niille että ei tule menestystä mutta kuis kävi.poets of fall,him,rasmus sun muut ne on kaupallist.ja kaikki nikkelpakit amerikast on kaupallist.amorphis tales from the thousand lakes levyäkii on myyty niin pirust jqa ei se kyl kaupallist oo...mut ihan miten vaa...megadeath on kyl hyvä mut vähä kulunuTuskimpa tuota Amorphiksen levyä mitenkään hurjasti on myyty, häviää varmasti reilusti monille muille suomalaisille vientibändeille. Hyvä levy se kyllä on.
PS. Tämä ei ole vittuilua, mutta kannattaisi oikeasti miettiä tuollaisesti teinityylisestä kirjoitustavasta luopumista. Tiedän, ettei se vaikuta itse sisältöön, mutta ihmisille tulee mielikuva teini-ikäistä uhoa täynnä olevasta besserwisseristä. En väitä sinua sellaiseksi, kunhan annoin vinkin. - sori
ppp kirjoitti:
Tuskimpa tuota Amorphiksen levyä mitenkään hurjasti on myyty, häviää varmasti reilusti monille muille suomalaisille vientibändeille. Hyvä levy se kyllä on.
PS. Tämä ei ole vittuilua, mutta kannattaisi oikeasti miettiä tuollaisesti teinityylisestä kirjoitustavasta luopumista. Tiedän, ettei se vaikuta itse sisältöön, mutta ihmisille tulee mielikuva teini-ikäistä uhoa täynnä olevasta besserwisseristä. En väitä sinua sellaiseksi, kunhan annoin vinkin.ei jaksa kirjoittaa kirjakielellä ni päätin vääntää tuollasta soopaa.
- kaupallista...
Kaikki on kaupallista. Ihan kaikki. Jos et halua kaupallista musiikkia, hommaa jotain Norjalaisia ö-luokan bläkkisörinanuotiodemoja. Niitä ei myydä missään. Tollo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1454045Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643720Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123004Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1202601- 1782275
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321584Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491457- 541282
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161070Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1111065