halut hukassa

Mun tarina on tälläinen.
Seurustellut mieheni kanssa reilut 10 v.
Naimisissakin muutama.
Iältäni olen 30.v.
Mieheni on ollut ihan näihin vuosiin asti ainoa seksikokemukseni.
Ikinä ei meidän seksi elämä ole ollut kovin erikoista.
Tämä hairitsi siinä määrin että lähdin kokeilemaan vierasta.
Ja toden totta olenkin urakalla kokeillut.
Ja huomannut ettei mikään tunnu missään.
Mikä mussa on vikana?
Viimeaikoina on noussut haave toisesta naisesta mutta en ole löytänyt sopivaa ystävätärtä.
Välillä tekis mieli heittää kaikki seksivaatteet roskiin ja haudata halut jonekkin syvälle.
Tää meno ei ole oikein mun miestä eikä muakaan kohtaan.
Itekkin aika hajalla jo.

Muitten kokemuksia?
7809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Viimeaikoina on noussut haave toisesta naisesta mutta en ole löytänyt sopivaa ystävätärtä."

sen jälkeen koiraa, sutta, hirveä, norsua...

Jospa sopiva löytyisi.

Äänestä

mitä muuta naisesta odottaakaan; kanan aivot, elefantin pillu ja Hitlerin vallan halu!
Hakee aina syytä jostain muusta muttei itestään! Jos se sun míes on normaali ja terve niin ei se sitten vaihtamisesta parane.
Vieras tuntuu hyvältä tasan niin kauan kuin se on VIERAS mutta kun tulee tutuksi - siinä samat viat kun vanhassakin!
Eli; miksi et kuluta hiukan aikaa itsesi tutkimiseen ja satsaa pysyvään parisuhteeseen aktiivisesti! Aikuisen ihmisen pitää erottaa fantasiat todellisuudesta, elokuvamaailma ja kavereiden jutut.. todellisuus on jotain muuta mutta - ah, niin ihanaa kun osaat ottaa sen fantasian mukaasi sänkyyn ja satsaat itseesi ja kumppaniisi, tee aloitteita, pukeudu seksikkäästi, ole puhdas, kehu kumppaniasi, kunnioita häntä, - niin metsä vastaa kuin sinne huutaa!!

Äänestä

Miten voi seurustella 10 vuotta? Seurustelun tarkoitus on tutustua toiseen. Ei toisen kanssa asuminen ole seurustelua.

Mutta niin makaa kuin petaa, nautit pettämisen palkkaa. Eikö tule mieleesi kuinka törkeä ja selkärangaton olet miestäsi kohtaan. Olisi ollut edes otsaa laittaa hanskat naulaan, kertoa miehellesi ja hyppiä sitten vieraissa. Ei tarvitsisi muitten elämää pilata omilla toilauksilla.

Äänestä

Pettää on pakko, mutta halut on hukassa! On siinäkin ongelma.

Hyvä neuvo: UNOHDA SEKSI! Ehkä ne halut siitä hiljalleen herää ja homma alkaa toimia miehesikin kanssa.

Äänestä

Siinä vaiheessa kun alkaa ajatella että jokainen vastaantulija saisi nussia minua, jos vain älyäisi pyytää, alkaa halut kadota.

Miksi esineellistää itsensä? Jos jalkovälissä ei ole pihtaamista kellekään, ketä se kiinnostaa?

Äänestä

Elin kanssasi samanlaista elämää, tosin "vain" 5 vuotta. Seksielämä oli mitä oli. Vika ei ollut miehessä, sillä hän varmasti yritti. Päädyin lopuksi myös pettämään häntä, mutta mikään ei muuttunut. Olin ihan ymmälläni. Jatkoimme elämäämme minä huonolla omallatunnolla ja totuin jotenkin ajatukseen että tässä tämä nyt oli. Ajattelin että vika on minussa.

Kunnes elämääni tuli yht'äkkiä nainen... joka sai kaiken sekaisin. Jätin sitten mieheni. Ja löysin tunteet ja intohimon. Sen kaiken jota olin etsinyt liian kauan. Joka oli ollut ihan lähellä, mutta minkä olin kieltänyt alitajuisesti.

Tämä oli siis vain oma tarinani. Voihan olla että sinä et kykenisi aloittamaan oikeaa suhdetta naisen kanssa. Ehkä haluat vain kokeilla. Mutta sen jälkeenhän tiedät.

Äänestä

ehdota miehellesi että kokeilette toista naista yhdessä. siinä pääset kokeiltua ja samalla sun mies saa jotain muuta ilman että kumpikaan pettää.

ja voisit kokeilla itseksesi mikä sua kiihottaa ja missä sun g-pistees ym on. ethän sä voi ikinä harrastaa hyvää seksii jhos et ees tiiä mikä sua kiihottaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaimo kirjoitti:

Mun tarina on tälläinen.
Seurustellut mieheni kanssa reilut 10 v.
Naimisissakin muutama.
Iältäni olen 30.v.
Mieheni on ollut ihan näihin vuosiin asti ainoa seksikokemukseni.
Ikinä ei meidän seksi elämä ole ollut kovin erikoista.
Tämä hairitsi siinä määrin että lähdin kokeilemaan vierasta.
Ja toden totta olenkin urakalla kokeillut.
Ja huomannut ettei mikään tunnu missään.
Mikä mussa on vikana?
Viimeaikoina on noussut haave toisesta naisesta mutta en ole löytänyt sopivaa ystävätärtä.
Välillä tekis mieli heittää kaikki seksivaatteet roskiin ja haudata halut jonekkin syvälle.
Tää meno ei ole oikein mun miestä eikä muakaan kohtaan.
Itekkin aika hajalla jo.

Muitten kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu