Ok, kenties varmaan väärä palsta Euroviisu-asialle, mutta ajattelin tätä kautta tavoittavani parhaiten kaikki Lordin kannattajat
Eli älkää äänestäkö Lordia, vielä nolompi kuin viime vuoden tangoskabaajamme, heiluu lavalla muovilärpäkkeet naamalla ja on olevinaan niin mörkö, mutta musiikki on sekin todella pehmoista rokkia, ja lyriikatkin Kissin tyyliin, EI TURMIOTA.
Eli älkää äänestäkö Lordia, vielä nolompi kuin viime vuoden tangoskabaajamme, heiluu lavalla muovilärpäkkeet naamalla ja on olevinaan niin mörkö, mutta musiikki on sekin todella pehmoista rokkia, ja lyriikatkin Kissin tyyliin, EI TURMIOTA.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ne Lordin kannattajat onkin. Lordihan on NIIIIIN koottia, ettei mitään.
pressaks..
!!!
LORDI tuo mainetta ja kunniaa Suomelle enpi kuin mikään aiempi edustaja-se potkii teatraalisella hard rockillan vanhat kaavat Helvettiin euroviisu kisoista!!!esitys on mainio-vaikkei ne TOSI GOOTTEJA olekkaan niinku tän topicin aloittaja , joka ilmeisesti viiltää aamulla herättyään nahkaansa repeämiä ja on niin vitun ankeellaa päällä ja masentunu kun valoinen puuteri ja kajali kynä on hävinnyt edellisis iltaisissa ANGSTI pippaloissa joissa juatiin sianverta ja hässittiin kanoja...LORDI RULES!
En oo koskaan hässiny kanoja...
Kaikki saa minun mielestäni kyllä äänestää ketä ikinä vaan haluaa. Sinä, Kyrkä et voi päättää että ketä kaikki äänestävät. Jos jotkut tykkää ja haluaa Lordin edustajaksi, niin siitä vaan. Ja jos suurin osa kuulemma halusi Lordin edustajaksi niin sitten sehän on parempi, että suurin osa sitä kannatti. Sinun täytyy vain tyytyä siihen.
Lordi voitti! Jee, muovilärpäkkeet kunniaan.
kaikkien aikojen paras euroviisu tulossa suomelle.
Lordi rules.
Turha itkeä, paras voitti.
Kansan ääni on puhunut.
....euroviisuihin laitetaan jotain jännitävää ja erilaista! ettekö muka oo huomanneet, et kaikki ne muut euroviisu biisit olivat just sellasta europoppia, missä joku vähäpukeinen pimatsu kiljus ja naurettavat tanssijat yrittivät heilua mukana niillä piikkikorkkareillaan??? lordi ei varmaan voita (koska vaikka suomessa on paljon hevi kansaa, ei sitä muissa maissa niin paljon ole), mutta ainakin se kiinnittää huomiota ja siitä puhutaan ja se muistetaan eikä se huku mihinkään euromassaan. paitsi että he soittavat parasta musiikkia, on heillä myös paras lava show, ja ulkonäköön on nähty eniten vaivaa.