MITÄ HELVETTIÄ

EI JUMALAUTA TOLLASIA MÖRKÖJA VOIDA SINNE PÄÄSTÄÄ
MITÄ MUUT EUROOPPALAISET MEISTA OIKEEN LUULEE?
SUOMI ON TUNNETTU MUUTENKIN SYNKKÄNÄ JA ITSETUHON MAANA EIKÄ TÄMÄ AINAKAAN SITÄ KUVAA PARANNA.
MENEE TAAS KÖYDET JA JAKKARAT KAUPAKSI TÄMÄN NÖYRYYTYKSEN JÄLKEEN.
MUUTAN POIS TÄÄLTÄ.
7774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Istutko aina nurkassa, poissa muiden silmistä, häpeätkö näyttää mitä osaat tai häpeätkö olla erilainen ?

niin tyypillistä suomalaiselle, ensimmäisenä ajatellaan, mitä muut ajattelevat. Heistä se esitys on varmaan hauska, huvittava, hyvä, huono.. mitä vaan. Ei sitä tarvitse hävetä.. se on itsetunnon juttu. Ja huonolla itsetunnolla pysytään aina hiirenä piilossa..

Äänestä

mietin itse samaa.

Äänestä

kärpäslätkällä.
Kappas olet uskaltanut käyttää isoja kirjaimia jopa.
Vikise vain peloissasi nurkassa, heikolla itsetunnolla varustettu laumalammassielu.

Äänestä

Väliäkös sillä mitä ajattelevat tai olevat ajattelematta?

Todennäköisesti ajattelevat vain, että olemme persoonallisia, huumorintajuisia ja uskalijaita lähettäessämme sinne noin persoonallisen esiintyjän perinteisten jollotusten sijaan.

Se on ainakin melkoisen varma, että sieltä jääkaapilta kömpivät pikaisesti katsomaan mikä räjähti kun Lordi aloittaa esiintymisensä. :D

Äänestä
  • Sitä se tekee kun suurin äänestäjäjoukko on 10-15 vuotiaita kakaroita, sillä eihän aikuiset ala maksamaan 0,95€ äänestyssoitosta.
    Hyi helvetti kun eurovision laulukilpailu pidetään niin maailmalla kulkiessani on pakko sanoa olevansa Ruotsalainen.

    Äänestä

  • Ruotsalaiseksiko! kirjoitti:

    Sitä se tekee kun suurin äänestäjäjoukko on 10-15 vuotiaita kakaroita, sillä eihän aikuiset ala maksamaan 0,95€ äänestyssoitosta.
    Hyi helvetti kun eurovision laulukilpailu pidetään niin maailmalla kulkiessani on pakko sanoa olevansa Ruotsalainen.

    Mä uhrasin 0,95€ äänestämällä Lordia enkä todellakaan ole mikään nuori..(44v nainen)
    Äänestin Lordia just siksi että saatais kerrankin kunnolla huomiota viisuissa. Ei voitosta niin väliä.
    Lordi ainakin on ihan jotain muuta kuin aikaisempina vuosina. Hyvä show siitä tulee toukokuussa!

    Äänestä

Tee se sitten kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metrikaupallaköyttä kirjoitti:

EI JUMALAUTA TOLLASIA MÖRKÖJA VOIDA SINNE PÄÄSTÄÄ
MITÄ MUUT EUROOPPALAISET MEISTA OIKEEN LUULEE?
SUOMI ON TUNNETTU MUUTENKIN SYNKKÄNÄ JA ITSETUHON MAANA EIKÄ TÄMÄ AINAKAAN SITÄ KUVAA PARANNA.
MENEE TAAS KÖYDET JA JAKKARAT KAUPAKSI TÄMÄN NÖYRYYTYKSEN JÄLKEEN.
MUUTAN POIS TÄÄLTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu