Tukkikaa turpanne TANTAT!!

Kyllä ne Jari Sillanpäät ja CatCatit on nähty...tantta musiikilla ei pärjätä kun täällä tosikkojen suomessa!!
Vihdoinkin...monta vuottahan tässä vierähtikin ennenkuin se meni perille että nyt on aika hakea muutosta kun kerta toisensa jälkeen ollaan hännillä!!
Nyt meillä on rohkeasti erilainen viisu ja esiintyjä joka tunnetaan maailmalla jo entuudestaan!

Tantoilla on lyhyt muisti...meillähän on ollu joka vuosi "Tomi Metsäketoja" näytillä eikä ne tusinatangot erotu millään tavalla siitä massasta!!
5314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lordi kilpailee maailman typerimmän bändin tittelistä. Kaikkien tanttojen musiikki on neroutta tällaisen idioottimaisuuden rinnalla.

Äänestä
  • maissa ymmärretään jotain huumorintajun päälle...
    Biisi oli sitäpaitsi hyvä ja uppoaa nuorempaan väestöön kaikissa kansalaisuuksissa vaikka noita vastarannan kiiskejän on aina!! Mutta koita tantaa jaksella...toivotaan että sulla on muutaki elämää ettet suruus kuole!

    Äänestä

Voi puupäitä. Ei musiikki ole asia jolla voi kilpailla tai "pärjätä".. Tuntuu, että päinvastoin, sille päänsä antaneet syrjäytyvät.

Säälittää tollainen meuhkaus. Mutta ehdottomasti olen sitä mieltä, että järjestäytyneen yhteiskunnan tulisi panna lasten pelottelijat kuriin.

Äänestä
  • homohumpan hysteerinen fanitus täällä säälittää :D Ja te kaikki ahdasmieliset humppatantat...itkekää ja huutakaa jos se helpottaa :D

    Äänestä

  • SheDevil kirjoitti:

    homohumpan hysteerinen fanitus täällä säälittää :D Ja te kaikki ahdasmieliset humppatantat...itkekää ja huutakaa jos se helpottaa :D

    Mistähän syystä Suomi on TAAS vastakkain keskenään?
    Kait siksi, kun uusi sukupolvi on saanut kaikkea liikaa kuin manulle illallista - tosta vaan.
    Kun mitään ei oo tarvinnu hyvinvointinsa eteen tehdä, on alkanut ottaa päähän liika paapominen.
    Sitten aletaan höyrytä TÄYSILLÄ kaiken edestä !

    Ite en oo pentuja paaponut, kun niit ei onneks oo!
    Enkä tämän päivän runkutusrumban kouriin joutuessani edes tahtoisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SheDevil kirjoitti:

Kyllä ne Jari Sillanpäät ja CatCatit on nähty...tantta musiikilla ei pärjätä kun täällä tosikkojen suomessa!!
Vihdoinkin...monta vuottahan tässä vierähtikin ennenkuin se meni perille että nyt on aika hakea muutosta kun kerta toisensa jälkeen ollaan hännillä!!
Nyt meillä on rohkeasti erilainen viisu ja esiintyjä joka tunnetaan maailmalla jo entuudestaan!

Tantoilla on lyhyt muisti...meillähän on ollu joka vuosi "Tomi Metsäketoja" näytillä eikä ne tusinatangot erotu millään tavalla siitä massasta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu