Thatserismi

Ennen Wanhaan punkit antoi kommenttia vähän joka asiasta. Ehkä vähän turhistakin. Se oli muotia.Silloin ei ollut vielä thatserismiä suomessa. Nyt on kyllä. Nuorisoa pidetään pilkkanaan poliitikot nyt.
2261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt olisi todellakin enemmän aihetta kommentoida,koska asiat ovat menossa päin h-tiä Suomessa.
Punk Suomessa on liian hippivetoista.Aiheet yksinomaan jotain eläinten oikeusjuttuja.Ihminen on unohdettu.

Äänestä
  • se on poikaa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ismo k kirjoitti:

Ennen Wanhaan punkit antoi kommenttia vähän joka asiasta. Ehkä vähän turhistakin. Se oli muotia.Silloin ei ollut vielä thatserismiä suomessa. Nyt on kyllä. Nuorisoa pidetään pilkkanaan poliitikot nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu