Mites nyt tehdään? APUA

Eräs tuttuni on ylipainoinen. Olen yrittänyt saada häntä liikkumaan ja syömään vähemmän makeaa. Ei onnistu. Pyytäisin apua! Miten saisin tämän ihmisen liikkumaan ja syömään vähemmän lihottavia ruokia?
1347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et mitenkään. Hänen pitää haluta sitä itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hullu kirjoitti:

Eräs tuttuni on ylipainoinen. Olen yrittänyt saada häntä liikkumaan ja syömään vähemmän makeaa. Ei onnistu. Pyytäisin apua! Miten saisin tämän ihmisen liikkumaan ja syömään vähemmän lihottavia ruokia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu