Tuntuu kummalta, että vielä 2000-luvulla tuo sama paholaisteema nousee aina esiin. Bändi esiintyy maskit naamalla ja show on vähän erilainen, niin eikös tämä saatanallinen bändi homma ala aina uudestaan.
70-luvulla Kiss oli saatanasta ja välillä Ozzya syytetään jonkun itsemurhasta, Washingtonin äidit hyökkää Twisted Sisteriä ym. bändejä vastaan, ja levyjä kun soittaa väärinpäin, niin eiköhän sieltä paholaisen viestejä kuulu. Musiikki musiikkina, ei ne kaverit mitään massamurhaajia ole.
70-luvulla Kiss oli saatanasta ja välillä Ozzya syytetään jonkun itsemurhasta, Washingtonin äidit hyökkää Twisted Sisteriä ym. bändejä vastaan, ja levyjä kun soittaa väärinpäin, niin eiköhän sieltä paholaisen viestejä kuulu. Musiikki musiikkina, ei ne kaverit mitään massamurhaajia ole.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos uskovaiset nyt ymmärtäisivät sen, ettei saatanoita ole olemassa se enempää kuin jumaliakaan, heidän ei tarvitsisi pelätä niin kamalasti kumipukuihin sonnustautuneita röllipeikkojakaan. Säälittävää heikkoutta nykymaailmassa.
Sua on huiputettu, niinkuin niin monia ihmisiä.
Eihän sitä todella tiedäkään, kuka sieltä esiin tulee. Tulis vaikka itse mehtänpeikko.
Eiköhän sieltä esiin tule Putaansuun TOmi ja muita Suomi-poikia, jotka tekee huolella jotain erilaista.
Olet yksi jymäytetyistä. Kuinka helppo ihmiset onkaan saada mukaan, vaikka ei tiedetäkään asiasta mitään.
Mielipiteelläsi osoitat oman argumenttisi todeksi.
Kiitos ja Hyvää kevättä.. Heh-heh
Ei tartte olla mikään uskovainen, vaan ihminen, jolla on inhimilliset arvot jokseenkin kohdallaan, niin näkee ja kuulee, mitä asiatonta roskaa toi yhtye esittää. Ei se mitään musiikkia ole, vaan örinää, melusaastetta ja visuaalisesti kuvottavaa. Se on selvä!
iniset!!
makuasioita!!!!!!!!!!!! Miksi sitten puhut uskovaisten tavasta arvostella??? Eiks heilläkin ole oikeus mielipiteeseen.
En todellakaan inisi, sinä et kestä toisenlaisia mielipiteitä kuin mitä itelläs on. Niitä on täällä näkyny ennenkin.
tässä ketjussa että siitä lähdetään...
Kaikilla on oikeus omaan mielipiteeseen enkä näe mitään järkeä inistä siitä että Lordi meni jatkoon...
Makuasiat on makuasioita eikä ne tinkaamalla siitä miksikään muutu...
Ei se arvostelu ole mitään ininää, sulla on tosi kumma asenne. Tulos on erittäin valitettava ja Suomelle haitallinen. Oksettavaa. Enkä ole ainut, joka on tätä mieltä.
Mitä helkkaria sä KISSiä haukut?!?! Se EI ole mikään saatanallinen bändi! Ole hiljaa jos et oo varma! Mitä todisteita sulla on?! HÄH?
Iron Maidenin pojat näpäytti näitä väärinpäinkuuntelijoita 80-luvulla, kun rumpali selitteli jotain hauskoja juttujaan kahden kappaleen välissä, jotka ei muuten liittyny mitenkään saatanaan. Viesti loppui sanoihin: don't mess with things you don't know.
Tuollaista näpäytystä vaaditaan vissiin nykypäivänäkin...