On se kumma juttu, että kun tapasin eilen raflassa pari mukavaa naikkosta, joiden kanssa juttelin ja tanssinkin illan aikana, niin lopussa selvisi että molemmat neitoset ovat kihloissa.
Eli minkä ihmeen takia pitää tulla sinne baariin tyrkyttämään itseään ja antaa miehille väärä kuva itsestään? Näilläkään naisilla ei kummallakaan ollut sormusta, eikä voinut heti sanoa, että mies odottaa kotona.
Eli minkä ihmeen takia pitää tulla sinne baariin tyrkyttämään itseään ja antaa miehille väärä kuva itsestään? Näilläkään naisilla ei kummallakaan ollut sormusta, eikä voinut heti sanoa, että mies odottaa kotona.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niitä on liikkeellä paljon. Hakevat ilmeisesti hyväksyntää ja pönkitystä itsetunnolleen ("minä kelpaan vielä muillekin kuin omalle kullalleni").
vai kuvittelitko , vai huijasko ne sua..??..äläkä sano naisia naikkosiksi..se on halventavaa!!
sanoo naikkosiksi jotka tulee tyrkyttää itseään vaikka olisivat suhteessa. Itseasiassa keksin sellasille parempiakin nimiä...
Eiköhän se jo tiedetä että varmaan 80% miehistä ja naisista pettää kumppaniaan vaikka olisivat olleet kymmenen vuotta naimisissa.
Naiset etenkin tykkää mennä tyrkyttään itseään baareihin kun mies on töissä ja sit sanotaan "oli rauhallinen koti-ilta ja kävin kaverilla kahvilla" vaikka selvästi viina haisee ja merkit aika selviä.
Kaksi kertaa naisen kanssa ollu. Molemmat tekivät tätä pikku pettämistä hetken aikaa. Onneksi sain kohtalaisen nopeata selville. Elänyt nyt sinkkuna 3 vuotta ja helpompaa se on ollut. Ei tarvitse miettiä joka päivä kenen kanssa tämä niin "rakastava" puoliso on tänään pettänyt minua.
Molempien kanssa oli hyvä suhde kaikin puolin mutta ei näemmä riittänyt näille arvon nykyajan prinsessoille.
Noh voin vain toivoa että nämä tapaukset kuolevat tauteihinsa mitä parituksestaan saavat.
Ja kyllä tätä miehetkin tekevät ettette luule, että olen joku kauhea naisvihaaja.
Kyllä se oma käsi on käytännöllinen jos yhtäkkiä tulee tarve tehdä lisääntymistä. Se ei ainakaa petä.
Taitaa niiden oikeasti uskollisten ihmisten lukumäärä olla aika vähissä nykypäivinä. Teki kyllä jälkimmäisen naisen päätä hakata lattiaa vasten mutta onneksi sain hillityä itseni :).
Sillon tosiaa tuli mieleen että onko kaikki naiset tälläisiä?
Itse kyllä olin ymmärtäväinen jos toisella ongelmia oli ja autoin parhaani mukaan. Saakelin loiset...
Tai sitten ne vaan huomasi lopulta, että haluavatkin sinusta eroon ja päättivät "olla kihloissa" ;D
Viaton (!) keskustelu ja tanssiminen eivät ole pettämistä. Ja itsekin saatan heittäytyä baarissa keskusteluun sukupuoleen katsomatta, jos joku tulee juttelemaan. Tuntuisi hullulta vastata keskustelunavaukseen "juu, kaunis on ilma, mutta olen kihloissa... voidaan me silti jutella". En ole koskaan tullut ajatelleeksi että puhuminen olisi tyrkyttämistä tai väärän kuvan antamista... voihan olla että nämä ko. naiset tekivät muutakin mutta se ei käy viestistäsi ilmi.
Myös kihloissa olevat ihmiset saavat käydä baareissa ja jutella ihmisten kanssa.
ihan varma siitä tyrkyttämisestä?
Baareissa (varattujen)kavereiden kanssa ollessani saattaa seuraan änkeä miehiä, joille yleensä alussa yritämme ystävällisesti tehdä selväksi, ettemme ole vapaita. Tästä he ovat sitten suuttuneet, tyyliin "tarviiko sitten antaa ymmärtää?" Mietityttää tässä vain että mitäköhän olen sitten ehtinyt antaa ymmärtää? Tarkoittaako baarissa käynti sitä muka että etsii seuraa?
Tämä nyt oli vain yksi esimerkki ja näkökulma.
Mitä ideaa sinne baareihin on mennä murjottamaan ja körttikärvistelemään. Lasiin itkijät ja murheen litkijät on oma lukunsa ja heille on omat paarinsakin. Viaton vlirtti on viihdettä vaan. Silmääkin saa lepuutella, nii saa sielukin vähän hengähtää.
Jos noita tyttöjä voi naisiksi sanoa...Miksi ylipäätään olla kihloissa kun petetään kuitenkin. Vaikka tuo ei pettämiseen mennyt niin silti on tunne että noiden tyttöjen suhteissa ei ollut kaikki kohdallaan. Meneekö nuoret kihloihin sen takia että se on trendikästä nykypäivänä? On niin aikuinen ja hieno olo kun saa kantaa sormusta. Tiedän tällaisenkin tytön, 20v. Ei mitään käsitystä suhteen vakavuudesta, vaan iskee toisia miehiä kantakuppiloissa.
Vaikutat
a. nuorelta ja kokemattomalta
b. poikkeuksellisen idiootilta
c. nipottaja-nipalta jolla on nyrjähtänyt kuva naisista ylipäätään
d. omistushaluiselta öykkäriltä
e. kokemattomalta ja naiivilta
f. pelleltä
Luuletko tosiaan kaikkien naisten olevan isku päällä ravintolassa? Luuletko että kaikki naiset jotka keskustelevat sinun/kenen tahansa miehen kanssa olevan vakituista seuraa vailla? Ja niin, että kehtasivat, varatut naiset tanssiakin vielä miesten kanssa, hyi hyi hyi.
Voi v*tun pahvi. Mistä teitä sikiää?
Oliskohan niin että aikansa sua siedettyään käyttivät näppärää keinoa kadota sanomalla olevansa kihloissa?? (enkä yhtään ihmettele...)
Se nyt taitaa olla mahdoton ajatus teikäläisen tapasille et naiset kävis baarissa ihan MUUTEN VAAN, eikä mitään tyrkyllä niinkun näköjään kuvittelet, se baari kun ei ole mikään "lihatiski" kaikkien mielestä.