Pillerien lopetus

Jos haluaa lopettaa Yasmin pillereiden syömisen niin voiko lopettaa ihan missä vaiheessa tahansa vai pitääkö syödä laatta eka tyhjäksi ja sitten ei enää aloitakkaan seuraavaa laattaa? Haluan lopettaa pillereiden syönnin haluttomuuden vuoksi!
3330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa syödä se menossa oleva laatta loppuun, ettei hormoonitoiminta mene ihan sekaisin. Sitten vaan jätät seuraavan laatan aloittamatta. Mulla ainakin pillereiden lopettaminen lievensi yleistä ahdistusta ja toi jopa halut takaisin.. ;)

Äänestä
  • arvelinkin. Kiitoksia tiedosta. Olen kyllästynyt pillereiden aiheuttamaan haluttomuuteen ja taitavat ne vaikuttaa muutenkin mielialaan. Olen syönyt runsas viisi vuotta pillereitä ja nyt ainakin saa pillereiden popsiminen hetkeksi riittää!:)

    Pelkään vaan, että tulee kauheasti finnejä ja että hiukset lähtee päästä jne. Mutta kai se on niin yksilöllistä se, mitä niiden lopettaminen aiheuttaa.

    Äänestä

  • ABC kirjoitti:

    arvelinkin. Kiitoksia tiedosta. Olen kyllästynyt pillereiden aiheuttamaan haluttomuuteen ja taitavat ne vaikuttaa muutenkin mielialaan. Olen syönyt runsas viisi vuotta pillereitä ja nyt ainakin saa pillereiden popsiminen hetkeksi riittää!:)

    Pelkään vaan, että tulee kauheasti finnejä ja että hiukset lähtee päästä jne. Mutta kai se on niin yksilöllistä se, mitä niiden lopettaminen aiheuttaa.

    Mä itse lopetin pillerit kolme kuukautta sitten. Tuntuu, että mieliala on parempi ja jaksan innostua asioista enemmän. Pillereiden aikaan olin hyvin usein äksy ja teki mieli koko ajan napostella jotakin.
    Hiustenlähdöstä tai finneistä en tiedä, itselläni on muutama finni tullut nyt "luomukautena", mutta parempi se kuin ainainen kiukku. Makeaakaan en ole syönyt nyt niin usein kuin aiemmin. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ABC kirjoitti:

Jos haluaa lopettaa Yasmin pillereiden syömisen niin voiko lopettaa ihan missä vaiheessa tahansa vai pitääkö syödä laatta eka tyhjäksi ja sitten ei enää aloitakkaan seuraavaa laattaa? Haluan lopettaa pillereiden syönnin haluttomuuden vuoksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu