Mustamaalaus loppunut?

Mitäs täällä oikein on tapahtunut? En ole viime aikoina lueskellut, ja palsta näyttää muuttuneen. Se heppu tai heput, jotka herjasivat jotain lisäravinnealan heppua ja esittivät väitteitä että paketeissa on jotain muuta kuin pitäisi, ovat poistuneet, vai? Kyllästyivätkö, vai kävikö käry?
7687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei vaan edelleen ihmetellään miten on mahdollista, että Evolutionin tuotteiden hinta on pudonnut niin radikaalisti. Onko se Bipro isolaattia? BiPro on tunnetusti todella kallista raaka-ainetta ja miten ennen 54€ maksanut Ion92 voi maksaa tällä hetkellä alle 20€. Herää edelleen kysymys? Onko sitä raaka-ainetta mitä väitetään olevan?

Äänestä
  • Kyllä noi yritykset nykyään huijaa ihmisiä. Itse ostin reilut kaksi vuotta sitten Sonyn 42 tuuman plasmatelevision. Maksoi 4400 euroa. Nyt ne perkeleet myy samaa telkkaria 1900 euroon. Voi vittu sentään mitä touhua. Siellä on pakko olla kuorien sisällä joku paska Kiinassa tehty halpakoneisto. Kyllä herää kysymys! Miten voi maksaa vain 1900 euroa???? Vitun Sony! Paskafirma. En ikinä enää osta Sonylta mitään, se on varma.

    Äänestä

  • huijauksen kohde kirjoitti:

    Kyllä noi yritykset nykyään huijaa ihmisiä. Itse ostin reilut kaksi vuotta sitten Sonyn 42 tuuman plasmatelevision. Maksoi 4400 euroa. Nyt ne perkeleet myy samaa telkkaria 1900 euroon. Voi vittu sentään mitä touhua. Siellä on pakko olla kuorien sisällä joku paska Kiinassa tehty halpakoneisto. Kyllä herää kysymys! Miten voi maksaa vain 1900 euroa???? Vitun Sony! Paskafirma. En ikinä enää osta Sonylta mitään, se on varma.

    Niinhän niissä tosiaan melkeen joka osassa lukee että kiina.

    Äänestä

  • Luulisi sun kauppiaana tietävän ;-) Vuosia sitten kyseessä oli uutuustuote. Uutuustuotetta voidaan myydä aina pienellä extralla, varsinkin kun yleinen hintataso lisäravinteissa oli silloin myös korkeampi. Suurin syy varmaan on ollut kuitenkin volyymin kasvu. Eräs jälleenmyyjä hehkutti että möi Evoa oliko se nyt 100 000 eurolla vuodessa. Tämä siis vain yksi yksittäinen jälleenmyyjä. Nyt on luvut moninkertaiset!!!

    BiPro maksaa suurinpiiretin saman verran niin jenkeissä kuin suomessa. Suomen hintaa tiputtaa se että pakkausmateriaalina on edullinen laminaattipussi. Jenkeissä myyvät purkissa. Lisäksi välikäsien osuus ja niiden hinnat on suomessa minimissä. Jenkeissä on jälleenmyyniverkosto on vähän raskaampi.

    Kyllähän vuosia sitten esim. kreatiinkin maksoi kymmenkertaisesti sen mitä nyt.

    Eniten ihmetyttää miten joillakin on edelleen vuosikymmenten takaiset korkeat hinnat tuotteissa.

    Äänestä

Jäivät poliisille kiinni mustamaalauksesta. Ja hyvä niin.

Äänestä
  • kalju hobitti taas uhoaa, taisi käydä vähän toisinpäin :D

    Äänestä

vetävistä keskustelukumppaneista joilla terveysvaikutteisesta kuntoilusta ollut mitään tietoa...

Loppulauselma keskusteluista oli:
"sama tilanne kun nuoret urheilijat haluavat juoda limpparia treenien jälkeen kun se on hyvää, mutta vesi ei kelpaa."

Se kai veti voiton keskusteluista näistä maitopirtelöä vetävistä wannabe piilolihaksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitämitämitä? kirjoitti:

Mitäs täällä oikein on tapahtunut? En ole viime aikoina lueskellut, ja palsta näyttää muuttuneen. Se heppu tai heput, jotka herjasivat jotain lisäravinnealan heppua ja esittivät väitteitä että paketeissa on jotain muuta kuin pitäisi, ovat poistuneet, vai? Kyllästyivätkö, vai kävikö käry?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu