Minkä näistä ostaisin?

Ennestään tallissa seisoo VW Passat 2.0 vm.02.
Nyt tarvitaan kakkosautoa ja olemme rajanneet valikoiman näihin autoihin:
1.Toyota Corolla hatchabck
2.Honda Jazz
3.VW Jetta
4.VW Polo
Mielipiteitä?
131990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaksi pikkuautoa ja kaksi alemman keskiluokan autoa.
Siinä se ensimmäinen valinta pitää tehdä. Itse ottaisin noista Corollan. Siinä on vakiona kaikki mahdollinen ja se pitää arvonsa parhaiten. Meksikon Volkkaria en ole vielä koeajanut mutta eipä sedanit kyllä kiinnostakaan.

Äänestä
  • No on vielä hakusessa toi hinta.VW Jetta taitaa mennä vähän liian kalliiksi jos ei saada tingityksi sieltä pilvistä.
    Toyota Corolla olisi kaikin puolin hyvä, mutta tavallaan sitten "tylsä".
    20 000 eurolla yritetään selvitä /- 2000 euroa ja uusi auto pitäisi saada.
    Honda Jazz painuisi alle 20 000 euron ja koeajossa tuntui hyvältä.VW Polon hinta tulee aika kalliiksi kun siihen lisää ESP, ajotietokoneen yms yms.

    Äänestä

  • topicin aloittaja kirjoitti:

    No on vielä hakusessa toi hinta.VW Jetta taitaa mennä vähän liian kalliiksi jos ei saada tingityksi sieltä pilvistä.
    Toyota Corolla olisi kaikin puolin hyvä, mutta tavallaan sitten "tylsä".
    20 000 eurolla yritetään selvitä /- 2000 euroa ja uusi auto pitäisi saada.
    Honda Jazz painuisi alle 20 000 euron ja koeajossa tuntui hyvältä.VW Polon hinta tulee aika kalliiksi kun siihen lisää ESP, ajotietokoneen yms yms.

    Loisto kohde sijoittaa 20000 lisää. Yhteensä ootte sitonut yli 40000 alunperin enemmän autoihin. Onhan se kivaa pistää rahaa palamaan.

    Äänestä

VAG tuote, joten ongelmat tuttuja. Ja on hyvä ajaa....

Äänestä
  • Ei tule skodaa tähän perheeseen.
    Lähtöhinta ok, mutta sitten täytyy alkaa näitä lisävarusteita ostelemaan niin hinta nousee sitten jo.

    Äänestä

Citroën C3? Hyvät varusteet, tilaa riittää... Ai, niin se on ranskalainen, mutta kannattaisi silti tutustua. Hinta alittanee täysillä varusteilla reiluisti budjetin.

Äänestä

Corolla paras noista mutta ota nyt ees 1.6 moottori.

Äänestä

Ainakin Hondassa on paljon parempi varustelu kuin volkkarissa..Toyota ja Honda on myös todella luotetavia "kansanautoon" verrattuna!

Äänestä

Japseista Corllan sijaan Nissan Primera. Hinta laatusuhde parempi.

VW sijaan Skoda Octavia. Etenkin laatu paljon parempaa.

Molemmat hyviä ja edullisia käyttöautoja. Ja hakkaavat kyllä laadussa sen tallissa seisovan passatin mennen tullen.

Äänestä

Listallasi on kaksi oikeaa autoa. Ne ovat samanmerkkisiä. Valitse niistä isompi.

Äänestä
  • Kysehän oli kakkosautosta. Erittäin luotettava. Yllättävän tilava. Ylivoimaisen pieni polttoaineen kulutus. Ehdotan että otat CVT-automaattina (lue TM 11/04, siinä vertailussa pikkuautot automaatilla)

    Jep.

    Äänestä

Miten olisi Fiat Grande punto? Varmasti oiva vaihtoehto, jos auton ostolla ei ole hirmu kiire. Tuon punton saisi varmaan 1.4turbolla, jossa tehoa on 130hv. Mukavan pippurinen menija pikkuautoksi.

Äänestä

valitse Mazda3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkosautoksi kirjoitti:

Ennestään tallissa seisoo VW Passat 2.0 vm.02.
Nyt tarvitaan kakkosautoa ja olemme rajanneet valikoiman näihin autoihin:
1.Toyota Corolla hatchabck
2.Honda Jazz
3.VW Jetta
4.VW Polo
Mielipiteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu