Naurettavaa

Oon tässä vähän huvittuneena lukenut pari viestiä. Tässä teille naisille vähän tietoa miehen logiikasta. Jos mies ei halua vakavampaa suhdetta, niin vika on naisessa.

Nimittäin, jos mies tapaa unelmiensa naisen, niin silloin kuka tahansa mies myös sen ottaa ja ryhtyy vakavaankin suhteeseen, ei silloin ole MITÄÄN TEKOSYITÄ!
4994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet oikeassa, me naiset tehdään samoin; sanotaan miehelle, että olet aivan ihana mutta juuri nyt on sitä tätä ja tuota.
Tämä on vain kohtelias tapa sanoa, ettei ole kiinnostunut.

Äänestä

Jättäisit viestisi omaan tietoosi, tuo on aika itsestään selvää. Tottakai vika on naisessa. Mutta kukapa olisi täydellinen!!!!?? Vaikka kehittyä voi.

Kyllä vikaa miehessäkin silloin on jos ollaan kakaramaisia, pinnallisia, eikä viitsitä naiseen ees kunnolla tutustua. Miten silloin voi sanoa naisesta YHTÄÄN MITÄÄN. Monilla kestää aikaa tutustuessa, ei suhteita noin vain aina aloiteta. Jos alkaa noeasti voi loppua yhtä nopeaan. Myös harva on yhtäaikaa kiinnostunut heti toisesta, vaan toinen ehkä saa yrittää!

"Unelmien nainen" hah haa, vittaa monenlaisiin vaatimuksiin. Toivottavasti huomaat että satuprinsessakin saa ryppynsä aikanaan, ainakin jos on miehellä "naurettavaa" ym asenteita.

Et tiedä erilaisten ihmisten motiiveja seurustella, pitää välimatkaa tai olla seurustelematta. Et ole kaikkitietävä. Joskus vaan voi olla työ, harrastukset tai moni muu asia etusijalla. Joskus vielä entisten suhteiden pettymys kummittelee uskalluksen suhteen.

Toivotan sulle onnea että löydät Unelmien naisen, todellisen sellaisen ellei sulla ole jo! Toivottavasti katsot pintaa syvemmälle, ettei tule pettymyksiä. Ja hiukan kärsivällisyyttä koska varmaan huomaat ettet ole itsekään niiiiin täydellinen aina?

Äänestä
  • mielipiteeseen. Monta kertaa asia on niin, että "hiljaa hyvä tulee..."

    Äänestä

Ai että kun helpotti.. nyt voi sitten potkia miehen jaloista roikkumasta, kun ei halua sitoutua, vaikka väittää rakastavansa.. mikä paskanpuhuja.
Vaikka kyllähän sen tietää, itsekin jauhaa kaikenmaailman paskaa, kun ei vain ole rakastunut.
Tosin harvoin elämässä mikään on noin yksinkertaista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huvittunut hupi kirjoitti:

Oon tässä vähän huvittuneena lukenut pari viestiä. Tässä teille naisille vähän tietoa miehen logiikasta. Jos mies ei halua vakavampaa suhdetta, niin vika on naisessa.

Nimittäin, jos mies tapaa unelmiensa naisen, niin silloin kuka tahansa mies myös sen ottaa ja ryhtyy vakavaankin suhteeseen, ei silloin ole MITÄÄN TEKOSYITÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu