ehkäpä

Shanghai olis pärjänny, mutta Suomen kansa halus Lordin edustamaan itseään, joka ei varmasti pärjää, vaan jää aika lähelle jumboksi, jos ei jo sitä ennen diskata.
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lordillä oli ylivoimaisesti paras show (kuten paikallaolijat voivat todistaa) ja Shangain valot oli esityksenä aika vaisu. Paljon parempi olisi mielestäni voinut olla.

Ja jos joku Euroviisut muka oikeasti hylkäisi jonkun kappaleen sen perusteella että esittäjällä on naamari päässä niin sen jälkeen itse ainakin vaatisin Yle:n ero EBU:sta koska tuollaiseen pelleilyjoukkioon ei kannata todellakaan kuulua.

Biisi on hyvä ja siitä kannattaa olla ylpeä. Jos joku kreikkalainen ei kappaleesta tykkää niin se ei voisi vähempää kiinnostaa. Itse olen biisiin tyytyväinen ja lähinnä nauran sitä "mediakohua" mitä se Kreikassa saa aikaan. Vanhoilliset piirit saavat ihan oikeutettu ripitystä ja samoin kaavoihin kangistunut Euroviisut. Tärkeintä on että itse on ylpeä, koska kerrankin suomalaiset lähettivät sellaisen biisin jonka takana on helppo seisoa.

Sen verran huumoritapahtumahan tuo on ollut jo pitkään (kuten brittiläiset ovat sitä käsitelleetkin) että kyllä sinne yksi monsterilauma sopii paremmin kuin hyvin.

Äänestä
  • tais meidän nuoriso sen lähettää.
    me vanhemmat tiedämme, miksi euroviisut alunperin perustettiin. Yhdistämään Euroopan kansoja ja unohtamaan sodan kauheudet.

    eikö Lordi muka herätä kauhun tunteita ja tuo tuhoa ja tuskaa mieleen?

    Äänestä

  • ihmettelijä. kirjoitti:

    tais meidän nuoriso sen lähettää.
    me vanhemmat tiedämme, miksi euroviisut alunperin perustettiin. Yhdistämään Euroopan kansoja ja unohtamaan sodan kauheudet.

    eikö Lordi muka herätä kauhun tunteita ja tuo tuhoa ja tuskaa mieleen?

    Tiedättekö te vanhemman polven edustajat sitten että asiat muuttuvat ja euroviisutkin ovat muuttuneet, joskaan eivät niin paljon kuin monet olisivat toivoneet? Vai eikö se vaan ole kivaa?

    Minussa lordi ei herättänyt kauhua, en sitten muista tiedä. Enkä oikein tuskaakaan kokenut, hieman kyllä jopa kiinnostuin euroviisuista.

    Mutta niin oli siellä sanghain valot tai lordi tai matti nykänen niin eihän siellä pärjätä. Varsin tuolla sanghain valoilla.. tämä siis oma mielipiteeni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä. kirjoitti:

Shanghai olis pärjänny, mutta Suomen kansa halus Lordin edustamaan itseään, joka ei varmasti pärjää, vaan jää aika lähelle jumboksi, jos ei jo sitä ennen diskata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu