Joo... Aattelin nyt sitten kysäistä miehiltä, että mitäs mieltä olette baarissa silmälasipäisistä tytöistä? Oon vaan huomannu, että vähemmän tulee minkäänlaista yritystä miesten suunnalta, jos pidän silmälaseja (piilarit tällä hetkellä pannassa silmien herkkyyden takia). Niin että onko ne rillit totaalinen turn off..?
Vastaukset 13
- kysymys-
Täysin turha kysellä tuollaisia. Toki itsekin käsität, että kaikki nromi-malli-ihanteista- poikkeava on ehdoton turn-off baarikuvioissa? Jos tahdot seuraa, etsi jostain vähemmän pinnallisten ihmisten joukosta. (joojoojooeinekaikkioomutpaskat-kylläneon)
- joonas_
Jos silmälasit on omiin kasvonpiirteisiin sopivasti valittu eikä vain hällä-väliä asenteella jotkut pyörylät, niin ei minulle ulkonäkökysymyksena merkkaa ainakaan yhtään mitään.
- K.H.
Ei lasit ainakaan minulle mikään turn off ole, sillä itsellänikin on rillit. Mutta miten on naisväki, mitä mieltä te olette silmälaseista miehellä.
- Hallonberry
Silmälasipäinen mies on aivan ihana, jos lasit on hyvällä maulla valitut ja sopivat kantajansa nassuun. Ei haitta ainakaan mua!
- vastaan
tähän, että silmälaseista ei ole ollut ikinä minkäänlaista haittaa baarissa. Ei ole mielestäni vaikuttanut siihen seuransaantiin tai kiinnostukseen mitenkään. Kiinnostuneita on riittänyt ja seuraa myös halutessani. Kunhan ei nyhjötä nurkassa nörtin näköisenä, niin seuraa saa. Ja voi joku siitä nörtistäkin nurkassa kiinnostua...!
mulle rillit oli kyllä turn-off, eipä ne enää nykyään ole. Tuskin edes kiinnittää huomiota siihen jos ihmisellä on rillit.
- kosak
Nehän vaan kaunistaa :)
Tiesti iteltäkin ne löytyy, että vaikuttaneeko asiaan... - wuffie
Tämähän on täysin mielipide asia. Tuskin hirveän moni katsoo, että onko jollakin naisella silmälasit vai ei ja päättää, että meneekö juttelemaan esim. baarissa. Sama pätee miehiin. Täytyy kyllä myöntää että poikkeuksia on (esim. sellaiset back to 70's lasit), mutta niitä nyt harvemmin enää näkee.
- eieieiei
Ei ne ainakaan mua haittaa.
- Sandscorpion
Omasta mielestäni silmälasit tekevät naisesta usein jopa huomattavasti seksikkäämmän, kuin mitä hän olisi ilman laseja. Kunhan ne eivät vaan ole sellaiset paksusankaiset trendilasit. Ehkä lasit jotenkin alitajuisesti saavat naisen näyttämään älykkäämmältä, en tiedä.
Itselläni on aina ollut täydellinen näkö, joten omilla laseilla en voi mieltymystäni selittää. - rillejä
Vain nössöt käyttää rillejä. Lukutoukat, ei heidän pitäisi edes seurustelua ajatella. Eikös niin?
No, tuo oli pelkkä vitsi. Ei silmälasit mitään haittaa. Itsekin käytän. - sgdgsdgd
Ei haittaa. Pikemmin päinvastoin, edellyttäen tietysti että olet valinnut oikeat silmälasit kasvojesi piirteisiin.
Muistan yhden silmälasipäisen naisen, joka on top3:ssä kauneimpien naisten listalla joita olen nähnyt. Sitten hän vaihtoi kampausta ja silmälasit semmosiin neliskanttisiin, niin ei näyttäny enää niin hyvältä.
Mustakehyksiset silmälasit toimii vähän kuin "meikkinä" jos nainen omistaa kauniit silmät.- menee...
Mustakehyksiset silmälasit vaativat meikkiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm69969- 55938
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s42873Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54675Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21674- 33615
Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.265579Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44558Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br162507Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi5501