Ei nyt ihan tämän otsikon alle kuulu, mutta kysynpä kuitenkin, mitä muita Holliesin kappaleita on laulettu suomeksi kuin I¨m alive, Bus stop, Stop right there ja Sorry Suzanne?
Vastaukset 4
- Rehu p
Ainaski
He ain't heavy hes my brother = Som muv velii - Nimby2
... on levytetty suomeksi ainakin kahdesti:
- Gulliver-yhtye - Tahtoisin (v. 1978)
- Problems/Tumppi Varonen - Kaiken saat (v. 1989)
Tell Me to My Face on myös versioitu suomeksi ainakin kaksi kertaa:
- Anita Hirvonen Tulet kuitenkin uudelleen (1967)
- Lea Laven - Sun käsivarsilles (1979) - Anonyymi
He aint heavy he is my brother ilman ystävää et jää
En oo kuullu Holliesin kappaleita suomeksi laulettuna tai en ainakaan muista kuulleeni. Holliesia olen muuten kuunnellut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512