Oon tikku

Oon 19 v poika/mies ja ongelmani onse että mä painan 55kg eli oon vitun laiha ja täst syyst en koskan riisu paitaa naisten nähen en voi mennä enää uimahalliin kun sanotaan ruikuksi ja ihmiset nauraa ja mulkoilee. en kehtaa enää näyttää naamaani missään julkisella paikalla ilman paitaa sillä aina ihmiset piikittelee laihuudestani. Aattelin jokus hypätä ikkunasta sen takii ku mua aina nauretaan laihuudestani. En pidä itseäni minään
243206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

voi kiinnostuu tälläsest pojast joka on laiheliini ruipelo

Äänestä
  • Salkkareissa on nykyään se yksi ruipelo, se autovaras. Näyttää siltä kuin siltä tippuis ne vaatteet päältä pois. Mutta onhan se annika siitä kiinnostunut, ainaskin salkkareissa toimii :D

    Rupee treenaamaan ja syö läskiä.

    Äänestä

ikävää mutta totta.

Äänestä

siitä ruikkuudesta kiinni, vaan siitä mitä sulla on korvien välissä. Salille vaan, hop-hop, jos uskot sen auttavan kaikkeen!

Ihan tosissaan, jos tuo asia sua noin paljon vaivaa, täytyisi sun tehdä jotain. Kokeile vaikka terapeuttia ensin alkuun, että pääsisit tuosta masennuksesta (?).

Äänestä

55KG sähä oot ihan luikku höyhensarjassa. Laiha ruipelo, ei naiset tollasesta kiinnostu, ei kyllä sä elät sinkkuna forever

OLET LUUVIULU;)))))))))))

Äänestä

Perkele mul o 80 jätkää perkele mä en jaksa enää!

Äänestä

Eikun salille ja nappia huuleen, tulee lihaksia ja painoa ja sen jälkeen vetelet turpiin esim. tota tyyppiä joka sua haukku luuviuluksi ja sitte naiset ihailee sua, naiset ihailee turpiinvetäjiä, vaikka ne sanois muuta, koska se kuka vetää toista turpaan,m on MIEHINEN;TURVALLINEN MIES; JONKA RINNALLA NAINEN VOI KULKEA TURVALLISIN MIELIN

Äänestä
  • vain ylitettävänä, milloin mies alkaa hakata miehen sijaan naisia! Mutta ketäänhän ei saa hakata, sitä mieltä olen myös.

    "Turvallinen" hah hah... Tuo on taas niin kärjistettyä. Jos et miehenä tätä ymmärrä, niin sanon sen sulle: nainen kaipaa paljon enemmän henkistä kuin fyysistä vahvuutta mieheltä. Henkistä vahvuutta on esimerkiksi se, ettei mies makaa muiden naisten kanssa. Ja fyysistä vahvuutta on sen sijaan se, että riehuu ja aiheuttaa itselleen linnakeikan xD

    En kyllä haluaisi fyysistä Tony Halmetta poikaystäväkseni.. Yöks! >=P

    Äänestä

ainoa koko Suomen maassa, jolla itsetunto kallistuu maahanpäin.

Onhan täällä monia muitakin! Kuka mistäkin syystä sitten.. Syitähän on naurettavan monia: isonpuoleinen perunanenä, änkytysvika, välinpitämättömät vanhemmat, alistava seurustelukumppani, huonot kouluarvosanat, heikko ääni, huono kuulo, tihrusilmät tai vaikkapa ainainen vähäpuheisuus. Tuossa oli mainittuna syitä, joiden takia ihmiset tuntevat itsensä aivan tarpeettomaksi. Se on kuitenkin mielestäni harhaa!! Eiväthän nuo asiat haittaa ketään muuta kuin heitä itseänsä ainoastaan. Ja sinulla on syynä sitten tämä laihuus... Et uskalla ottaa paitaa pois kesähelteellä muiden nähden. En haluaisi mitenkään vähätellä ongelmaasi, mutta sanon vain sen, että elämäsi on liian LAADUKAS ikkunasta hyppäämiseen. Ihan oikeasti. Mieti ihmisiä, joilla ei ole toimivia jalkoja/käsiä/silmiä ja he silti sinnittelevät täällä! Mieti myös ihmisiä, joidenka kasvot ovat palaneet. Eikö tuo laihuutesi ole aika pientä noihin verrattuna?? Voisit huokaista vain helpotuksesta ja ajatella että onneksi sinulla on AINOASTAAN tuo paita-ongelma. Niin ja huono itsetunto myös. Olet varmasti oikeasti paljon puoleensavetävämpi kuin mitä itseään pidät! Jaksamisia sulle.. ei kesä ole kuin kerran vuodessa ;)

Äänestä
  • Kuin joku voi painaa noin vähän? Rupea hyvä mies juomaan kaljaa. Mäyriksiä kantaessa kasvaa lihakset ja kaljalla vatsa. Uskallat sitten tuulellakin kävellä pihalla.

    Oletko Etiopiasta kotoisin vai eikö sulla vain ole ruokahalua?

    Äänestä

Kuuletkos kun ei se laihuus haittaa jos olet muuten mukava luonne. Kun tuijottelet itseäsi sieltä peilistä niin voit samalla miettiä niitä sinun hyviä puoliasi, eli onko ne kauniit silmät, hiukset, hymy yms...ja jos ne ihmiset tuijottaa sinua, he tod.näköisesti on niitä ylipainoisia ihmisiä, jotka kadehtien katsovat strategisia mittojasi;)

Ps. unohda nuo idioottimaiset kirjoittajat, he haluavat vain saada sinut tuntemaan itsesi jotenkin huonoksi kun heillä itsellään on niin surkea olla....(=

Äänestä

Syö enemmän vai eikö ruoka maistu? Ala juoda kaljaa niin tulee maha. No vitsi vitsinä. Minä taas olen aina kärsinyt ylipainosta...ei sekään ole kivaa. Mutta joku sanoi: Ei väliä onko ylipainoinen vai alipainoinen kunhan on tasapainoinen.
Eli henkisesti kaikki kunnossa. :)
Käytä paitapuseroita ja löysiä housuja ja kauniita vöitä. :)

Äänestä

..Salille ja ruokaa naamaan. Itsekkin aloin käymään salilla jotta oisin hartioiden kohdalta lantiota leveämpi :) ja nyt kyllä näytän varsin hyvältä. Vaatii vaan pientä itsekuria. Alussa kehittyy Nopeesti.

Äänestä

Olen myös ollut ja olen vieläkin aika laiha, mutta tällä hetkellä mittani ovat 175/73 eli tuo pituus merkkaa aika paljon.
Kuitenkin kaksi kertaa päivässä lämpimän aterian syöminenkin auttaa jo jonkun verran ja ihminen kyllä saa itseään lihotetuksi, mutta sekin vaatii työtä.
Itse olen käynyt kuntosalilla tammikuusta lähtien ja vielä viime marraskuussa painoin n.60kg.
Eli ei murehtimalla asiat parane vaan tekemällä jotain niiden hyväksi.

Äänestä

Aloin joulukuussa käymään salilla ja laitoin ruokavalion kuntoon. Siitä lähtien paino on noussut noin 2kg kuukaudessa, eikä läskiäkään ole tullut ihan kauheasti. Vieläkään en kehtaa näyttäytyä ilman paitaa, mutta ehkä jo puolen vuoden päästä.

Äänestä

Kuuleppa tätä; kestää vuosia, että saat "lihaa" luittesi päälle. Sinä vaan satut kuulumaan siihen sarjaan. Tärkeintä on kuitenkin se, että hyväksyt itsesi nyt sellaisena kuin olet ja haet salilta vähän voimaa/muutosta itseesi, muuta et voi tehdä. JA LISÄKSI: muista tämä kirjoituksesi kun olet täyttänyt 30-v ja vyötäröllesi on alkanut kehittyä hyvänlaatuinen pelastusrengas (se tulee myös ent. ruikuille)!

Äänestä
  • EI pidä paikkaansa.
    Mää painoin ennen inttiin menoa n. 66 kiloa intissä olin tyytyväinen kun lihoin peräti 69 kiloon. Nyt 13 vuotta myöhemmin painan 70 kiloa, eli vittu mikä rääpäle mä oon sentään miehen mittanen eli 181 senttii. (pitäis painaa vähintään 80 kiloo et näyttäis mieheltä). Tiedän miltä tuntuu kun näyttää narupelleltä ja alkaa laihtumaan jos ei syö niin vitusti ku ikinä vaan jaksaa.
    Paino ei nouse vaikka miten helvetisti vaan mättäs ruokaa lärviin. En edes viitsi mitään kevyt ruokia syödä ku olis kokoajan vaan nälkä, läskimeetvurstia ja oikeeta voita, kahviin kermaa ja kastikkeeseen eikä paino nouse. Auta armias kun yhden viikonlopun oot hieman syömättä niin kilo-pari on kadonnut painosta samantien. Joulunakaan ei tullu grammaakaan lisää painoa...
    No tuskin tuun koskaan olemaan ylipainoinen:)

    Äänestä

RR-ajajat Mika Kallio, F1-kuskit Räikkönen, Fisichella, Massa, Mäkihyppääjät Malyz, Amman. Veikkaan että ovat suht suosittua tavaraa naisten keskuudessa, vaikka kaikki alle 61kg.

Äänestä

mutsi hei tiiätsä mis faija on" Tätä oon naureskellu kavereitten kaa, trimmaa ihan vitun huonosti "tahdon videon ja mis faija on" ei mitää järkee


TOMMI LÄNTINEN on huono!

Äänestä

Pois sieltä tietokoneen äärestä istumasta, urheilemaan ja liikkumaan.
Huom! Eikös jo vanhukset aikanaan opettanu että pitää syödä puuroa niin kasvaa... (todistetusti toimii)
Ruokavalio kuntoon niin kyllä se siitä.

Mutta ajatteleppa asia hyvältä kantilta että jos liikut ja syöt oikein ja siitä huolimatta ei paino nouse niin sinulla on hyvä aineenvaihdunta, joka estää monia sairauksia myöhemmällä iällä.

Äänestä

ET SAA NAISTA

Äänestä

Minulla oli sinun ikäisenä sama homma, olin keskiverto missin mitoissa (174 cm, 50 kg) ;). Kävin salilla pari talvea ja nyt näytän jo ihan mieheltä (naisten mielestä) (174 cm 78 kg) Näin jälkeenpäin ajateltuna salilla käynti on kannattanut,koska oloni on parempi kuin koskaan aikaisemmin. Itsetuntonikin on kohentunut selvästi. Vaarana on vain että se kohentuu liikaa painojen nostelusta. Sitä kehonrakentajien ammattitautia sairastavia kutsutaan kusipäiksi.

Äänestä

narunjatke

Äänestä

no mikä sun pituus on???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huono itsetunto mulla kirjoitti:

Oon 19 v poika/mies ja ongelmani onse että mä painan 55kg eli oon vitun laiha ja täst syyst en koskan riisu paitaa naisten nähen en voi mennä enää uimahalliin kun sanotaan ruikuksi ja ihmiset nauraa ja mulkoilee. en kehtaa enää näyttää naamaani missään julkisella paikalla ilman paitaa sillä aina ihmiset piikittelee laihuudestani. Aattelin jokus hypätä ikkunasta sen takii ku mua aina nauretaan laihuudestani. En pidä itseäni minään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu