Ensimmäisen tuotantokauden viimeinen jakso, Ilmaisen viinan bileet. Anne ja Ellu laulavat umpijurrissa Vesalle sellasta hassua biisiä, joka menee jotenkin näin: "Oli mulla kerran yksi toimittaja tuttu, anna tyttö minulle niin tehdään hänestä juttu..." ---- "Toimittaja oli ... pieni luonnekiero, riviäkään kirjoittanut minusta ei liero..."
Onko tämä vain sarjaan tehty biisi, Annen ja Ellun omaa keksintöä, vai löytyykö tällainen kappale jostain? Esittäjä ja nimi? Jos jollain varmaa tietoa, niin kerrothan minullekin, kiitos.
Kumman kaa -fanit, tiedättekö?
6
5958
Vastaukset
- että kyseinen
biisi on tehty ihan sarjaa varten, sillä naiset on myös standup koomikoita, joten verbaalisista lahjakkuuksista on kuitenkin kyse.
- Anonyymi
Pyh
- blackmagictiger
OISKO MYÖS JUNNUN KUULU LEHTIMIEHEN MORAALI KYSEESSÄ
- zouzeit
tididididi tidididididi kerran sanoi mulle yksi toimittaja tuttu, anna tyttö hmhmhmm niin tehdään susta juttu. Toimittajan moraaliin silloin vielä uskoin niin, kiihkeästi kävin heti kiinni kiinni kii. mutta toimittaja mhh oli pieni luonne kiero, riviäkään kirjoittanut minusta ei liero. surkeasti nytkyttäen mhhh mua takaa päin, peppu pystyssä mä lisää odottamaan jäin
- Anonyymi
Lehtimiehen moraali - Aino akti
- ainomansikkamäki
TOI ON JUST SE SYY MIKS MÄ PYYSIN ET NE EI TÄNÄ VUONNA LÄHETTÄIS SULLE KUTSUA!!! vesa on kyl paska... vesa on ihan TÄYS paska.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793