Toyota hilux

Kyselisin semmosta että saako pakettiautoksi rekisteröidyn hilux:sin henkilöautoksi? vai onko edes kannattavaa?ja kysesseessä on diesel vekotin.
Ja onko nelivetosia hilux:ja bensa koneella? siis vanhan mallisia?
3856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muuten diesel vero on huomattavasti korkeampi jos ylipäin on mahdollista

Äänestä

Käypä tojojen omalla sivulla osoitteessa:http://www.fintoys.net
ja pistä foorumilla hakusanaksi hilux.

Äänestä

onnistuu, jos maksaa sen henkilöautoveron, tai 5/93 jälkeen käyttönotetusta ha- ja pa-verojen erotuksen, mikä autosta olisi pitänyt maksaa, jos se olisi uutena verotettu henkilöautona. Mitään ikäalennusta ei tässä yhteydessä tunneta.

Käyttövoimavero nousee henkilöautotaksalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä897 kirjoitti:

Kyselisin semmosta että saako pakettiautoksi rekisteröidyn hilux:sin henkilöautoksi? vai onko edes kannattavaa?ja kysesseessä on diesel vekotin.
Ja onko nelivetosia hilux:ja bensa koneella? siis vanhan mallisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu