Sitruuna korvaa kondomin

Metrolehdessä oli Maanantaina 14.10 lyhyt juttu siitä, miten sitruunahappoa voi käyttää ehkäisyyn ja se myös tappaa AIDS-virukset. Koululääketieteen edustajat tietenkin vastustavat tätä vanhaa keksintöä, koska sitruuna ei tuota euroja lääkefirmoille.

http://www.metrolehti.fi/metro/pdf.phtml
41026
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikä tahansa happo tappaa HI-viruksen, kun niitä laitetaan yhdessä labran lasimaljaan. Se on sitten eri juttu miten se happo saadaan kikkelin sisälle. Sillä siellähän sitä tarvittaisiin, vai kuinka, tappamaan spermaa ja viruksia?

Äänestä

Mitähän limakalvot tykkäävät tästä ehkäisymenetelmästä??? En kokeilisi.

Äänestä

nyky aikana mutta tuo on kyllä ehdottomasti uulemistani väitteistä tyhmin!!! siis kortsu ehdottomasti pittää ne mömmöt erossa naisten niinku,,,no olkoon!!joo että älkää uskoko kaikkee paskaa

Äänestä

Pomminvarma luomukonsti niin tauteja kuin ei-toivottuja raskauksia vastaan on yhdynnän välttäminen. Masturboida voi ihan huoleti vaikka kuinka monta kertaa päivässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luomuratkaisu kirjoitti:

Metrolehdessä oli Maanantaina 14.10 lyhyt juttu siitä, miten sitruunahappoa voi käyttää ehkäisyyn ja se myös tappaa AIDS-virukset. Koululääketieteen edustajat tietenkin vastustavat tätä vanhaa keksintöä, koska sitruuna ei tuota euroja lääkefirmoille.

http://www.metrolehti.fi/metro/pdf.phtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu