Löytyykö enää miehiä joiden kasvoja ei ole roskaruoka, kalja ja huonot geenit pyöristäneet? Toki kaljaa saa juoda jne mutta mutta...kun vielä tapaisi kunnon karsinaamaisen kulmikkaat kasvot omaavan miehen, löllöposket ovat miehellä ällöttävät! Ei kiitos pullaposkille!
Enkä karskeilla kasvoilla tarkoita mitään hampaatonta arpinaamaa vaan sellaisia söpöjä kauniita kasvoja mutta lommoposket pitää olla.
Enkä karskeilla kasvoilla tarkoita mitään hampaatonta arpinaamaa vaan sellaisia söpöjä kauniita kasvoja mutta lommoposket pitää olla.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Soittele ritkelle jos se olis kiinnostunut.
kyl hyvä! Ritkel on myös hiirenpillu leuassa!
tai mattiesko hytöselle *raah raah tukehdun*
Pyytäisin arvioimaan vaikka tota mun kuvaa, mutta se on kohta vuoden vanha ja nyt 10kg laihempana...
Et kai kauheasti loukkaannu jos sanon että sulla ei oo lommoposkia? Mutta hyvä jos hoikistutat itseäsi, ainakin jonkunlaiset lommot saat :-)
ollenkaan loukkaannu :)
Itsehän pyysin kommenttisi :)
sun yrittää mukaan siihen Muodonmuutos ohjelmaan, kun et ole saanut lommoposki geenejä...?
Onneks ihmiset on erinäköisiä. Jotkut jopa kivannäköisiä poskineen... Kuten sinäkin.
monta lommoa
Tsekkaa jostain ittelles pirinisti - ei syö, ei juo eikä nuku. Joitain pieniä lieveilmiöitä saattaa toki seurata mukana, kuten rankkaa väkivaltaa, omaisuusrikoksia sekä psykoottista käytöstä. Mutta ne ovat pientä niitten ihqujen lommoposkien rinnalla. Ota ja nauti ;)
Lommoposket, 187 cm, tumma ihana mies. Kiinnostuiko kukaan?
miltä mahdat babynen itse näyttää?
Kun oikeesti treenaa niin sivutuotteena turha rasva palaa kropasta. Niin, että käys urheilukentillä tsekkaamassa miltä ne kaverit näyttää. Niiden naisillä tapaa kyllä olla klommobebat, miltäs sun ahteri näyttää?
Kuka nyt naisella klommobebaa katselis!??! Naisen takapuolen kuuluu ehdottomasti olla pyöreä! Ei mikään leveä ja litteä, vaan pyöreä! Sellaisen tikkujalat ja latta/mini ahteri on epäseksikästä.
Ilmeisesti olet noilla ajatuksilla lasikaa persustasi lohduttava naisihminen?
Olen hitusta vaille 30 vuotias mies, jonka aktiiviseen harrastukseen kuuluu salilla käynti. Oma kroppa on siis kuosissa, ja odotan hyvää vartaloa toki naiselta. Mutta terveen naisen merkki on todellakin pyöreä takamus. Sellainen pieni tai lommoposkinen on ällötys. Vai miksi ne muuten rapakon toisella puolella änkisivät silikonia ahteriin??? Siksi että naisen takamuksen kuuluu olla pyöreä.
Sellainen leveä ja littana ei siis ole hyvä, mutta vielä pahempaa on pikkutytön takapuolen näköinen peppu. Reisiin pyöreyttä, lantiolle mallia, vatsaan pieni pyöreys myös (ei mitään makkaroita!) ja vyötärö hoikka... Ahh. Sellaisessa naisessa silmä lepää.
Ainahan ne paras pylly -kilpailut voittaa joku latino, tai sen mallinen, eli oikealla naisen takamuksella varustettu.
Tosi hyvä että tietää mistä tykkää! Sä vaan onohdat lisätä noihin sun määritelmiin ja vaatimuksiin tärkeät sanat: *mun mielestä*. Eikö niin? Siis sun mielestä pepun (tai whatever) pitää olla sellainen ja sellainen... makuja on niin monia. Kyllä mullekin sellanen "naisellisempi" (siis nykykäsityksen mukaan naisellinen on rehevämmän puoleinen) pepa kelpaa, mut preferoin silti sporttisempaa. Olennaisempaa *mulle* on silti se, minkälaiset välineet löytyy sieltä jostain reilu puoli metriä ylempää, pääkopan sisältä. :)
Btw, katoin just toissailtana dokumenttia Brasilian naisista ja kauneusihanteista. Siellä on nyt uusi suntaus vahvasti vallalla, menossa kohti suht vähämuotoisia (ainakin aiempaan trendiin verrattuna) peppuja ja rintoja. Sellasta sporttisempaa lommopepaa... ;)
lommot poskissa? Eikö kelpaa sellaiset posket, joissa ei ole juurikaan ylimääräistä rasvaa (eivät ole ulospäin suuntautuneet...) ja ovat vähän kulmikkaat, mutta ei lommoja? Itsellä esim. sellaiset. Liikuntaa tulee harrastettua paljon ja turhaa rasvaa ei kropassa ole. Lommoposket tulee meikäläiselle kuitenkin vasta varmaan 40 ikävuoden jälkeen, kuten monille urheileville miehille. Eli 16 vuotta matkaa vielä...
juu ei ne lommot ole mikään "elinehto", aika harvalla suomalaisella sellaiset onkaan, en tarkoita mitään ridge forrester lommoja mutta silleen pitäisi olla erottuvat kulmat ja leuka, ja yleensä onkin kun ei oo ylimääräistä rasvaa naamassa.
tahdot miehen jolla on kyrvänimijän posket.
sillähän on lommoposket
katso vaikka http://www.iltalehti.fi/osastot/kolumnistit/200603174256869_ko.shtml
Sinähän sopivasti vaativaiselta kulostat.. kai on katetta vaatimuksille? ;) Mihin ossaan sulle saa poskikuvan lähettää?
tänne mielellään, kiitos :): [email protected]
tais kadota saman tien, kun tukkijätkät ja kumppanit katos maailmasta....