Happivoidetta ei siis saa hieroa iholle, mutta sen jälkeen laitettava kiinteyttävä voide pitää hieroa. Eli eka voide tulee joka tapauksessa hierotuksi? Vai pitääkö se ensin pyyhkiä/pestä pois ennen kiinteyttävän laittoa?
Herzogin
tuotteet
5949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mä teen seuraavasti:
1. Hieron ja/tai harjaan ensiksi selluliittikohtia kunnolla.
2. Laitan Happivoiteen hieromatta ja annan vaikuttaa pyydetyt 3-5 minuuttia.
3. n. 5 minuutin jälkeen laitan sen toisen voiteen hieromalla enkä pese happivoidetta pois.
En pese, koska ohjeet ei pyydä pesemään.
Olisi kuva tietää millaisia tuloksia ihmiset ovat saaneet tällä voiteella. Itse olen hoikka ja 5 vrk käytön jälkeen selluliitti sentit eivät ole vähentyneet.
Tuntuu, että selluliittireiteni näyttävät vain muhkuraisemmalta. Liekö tämä jokin välivaihe vai näenkö selluliittini kriittisemmin?
minulla on ihan sama juttu! olen reilun viikon käyttänyt voidetta ja ihmettelin mielessäni, että aivan kuin näyttäisi, että selluliitti olisi lisääntynyt!! en tiedä mistä johtuu, kiinnitänkö vain enemmän huomiota, mutta olen huomannu selluliittiä nyt myös reisien ulkoreunassa, missä sitä ei aluksi ollut! tuloksia ei siis ole tullut yhtään ja mikä pahinta, normaalikäytöllä rasva on jo melkein loppu!! en raaski ostaa uutta 70 euron satsia, kun tuloksista ei näytä olevan mitään takeita:(
Onhan siitä takeita kun käyttää tuotetta vähintään kuukauden. Sillon pitäisi sellun olla poissa. Jos haluatta viikossa jotain tuloksia, menkää kirurgille.
yhdenkään selluliittivoiteen ei ole todistettu poistavan selluliittia. uskon vasta kun se toditetaan tutkimuksin. jos kyseinen tuote OIKEASTI toimisi, olisi siitä jo tutkimusnäyttöä ja iso kohu. kauneudenhoitobisnes on suurta bisnestä, älkää uskoko kaikkea, mitä teille luvataan. niissä on isot rahat kyseessä.
Olen nyt reilu 3 viikkoa käyttänyt voiteita muuttamatta elintapojani. Reiden ympäryt on SUURENTUNUT 1,5 cm. Olisin edes pysynyt ennallaan.
Olen 36 vaatekokoinen nainen.
Olisi kiva kuulla turvottaako voiteet jossakin hoidon vaiheessa selluliitti kohtia vaiko olenko ihan spesiaalitapaus?