Saako turbo vinkua??

Olen ehkä ostamassa -85 pitkän ja korkean pajeron. Kävin koeajolla, vaihdelaatikko ei mielestäni pidä meteliä, ruostetta on hiukan, mutta turbo viheltää aikalailla. Onko normaalia??
Mitä Pajeron kone kestää? Tuolla on ajettu 460tkm, alkaako olla finaalissa??
Mitä kannattas maksaa? Pyynti on 2400€
61156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä auto
Myyn Mitsu Pajeron,
vm-90, 273tkm ajettu, viikolla 39 katsastettu, rekisteröity viidelle,pitkä malli,varustein, kaksilla renkailla, siisti ja hyväkuntoinen.
Sopii metsästäjille,isonperävaunun vetäjäksi,tai koiraharrastajille (mukana on kahden ison koirankoppi. joka voidaan myydä myöskin erikseen)
Auto on Oulun lähellä ja hintapyyntö 58000mk.

Turbon viheltämistä en ole ainakaan korvin kuunnellen havainnut ja vaihteisto ei ääntele
tässä.
Koneen kestosta en kyllä osaa sanoa muuta kuin liikkeessä kertoivat monella ajetun jopa 400tkm.

Äänestä
  • Kuuleppa Juha. On pelattu kohta vuosi euroilla. Olisikohan aika sinunkin jo opetella oikean valuutan käyttö ?

    Äänestä

  • Hieman järkeillen... Pitkä ja korkea pajero on tod.näk. paku... Vero n. 650-700mk (n.110-120 euroa) vuodessa.

    Sinun autosi aivan ilmeisesti on henkilöauto...? Vero lienee siellä 4500mk (750 euroa) tienoilla vuodessa?

    Äänestä

  • tirsseliverokarhu kirjoitti:

    Hieman järkeillen... Pitkä ja korkea pajero on tod.näk. paku... Vero n. 650-700mk (n.110-120 euroa) vuodessa.

    Sinun autosi aivan ilmeisesti on henkilöauto...? Vero lienee siellä 4500mk (750 euroa) tienoilla vuodessa?

    se kyllä riippuu paljonko ajaa....
    ja ei se oo kun jotain kuuden sadan euron päälle vuosi olisko ollu 639€ ja rekisteröity 7 hlölle

    Äänestä

Voipi olla, että onpi turbon letku puhki hitusen verran. Tällöin vingunta on voimakkaampaa kuin normaalisti.

Äänestä

Tarkasta pakoputken eka liitos ja putken alkupään kunto. HJ:ssä loppu vihellykset kun vaihdoin uuden etuputken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuleva Pajerokuski?? kirjoitti:

Olen ehkä ostamassa -85 pitkän ja korkean pajeron. Kävin koeajolla, vaihdelaatikko ei mielestäni pidä meteliä, ruostetta on hiukan, mutta turbo viheltää aikalailla. Onko normaalia??
Mitä Pajeron kone kestää? Tuolla on ajettu 460tkm, alkaako olla finaalissa??
Mitä kannattas maksaa? Pyynti on 2400€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu