kauneuden?
Miten
määrittelet
10725
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
miellyttää ensin silmää ja sitten räjähtävä (Ehkä henkinen)orgasmi.
Mitenkäs määrittelet sen, miten saadan aikaan henkinenorgasmi?
SE OON MINÄ:)
Laitas kuvaa jakoon sitten. ;d
Kyllä vanha sanonta kauneuden suhteen pitää paikkaansa,kauneus on katsojan silmässä.
Sain nuorempana kokea sen paikkaansa pitävyyden.
Meitä oli pari kollia,jotka vietettiin poikamies eloa,kuljettiin kimpassa rafloissa ja iskettiin naisia.
Omasta mielestäni minulla oli kauneimmat naiset ja kaverillani aivan hirveät,pidin niitä jopa aivan kamalina ja kuvittelin että ne pokat menisi humalan piikkiin.
Sain kumminkin yllättyä kun kaverini kertoi minulle minun huonosta naismaustani ja kuinka hänellä on aina käynyt tsägä iskeä illan kauneimmat naiset.
Miten saatoimme katsoa asioita niin eritavoilla,mutta niin se vaan on,uskokaa pois.
Kaikki ovat kauniita aina jonkun mielestä.
Kaikille on joku, koska makuja on monia...
... vertailun vuoksi esimerkki.
Jos vaikka koirista puhutaan; rotujahan on. Joitain rotuja ihmettelee, itselleen ei ostais, vaikka jotkut sitten viehättää silmää.
Kai kauneus, ts miellyttävä ulkonäkö on hlökohtainen kokemus. Makuasia.
Hauska toi kun kundit baanalla yhdessä ja kumpikin kattoo säälivästi toistaan:"on heebolla huono tsägä donnien kanssa, tommosen böönan sit iski..."
:tot rep:
Luulen että tuo on paljon kiinni myös ihmisen asenteesta ulkomaailmaa kohtaan. Jotkut valittavat näillä palstoilla kun Suomessa on vain persjalkaisia rumia lehmiä, eikä kaunottaria missään. Negatiivinen ennakkoasenne kenties peittää kaikki hyvät puolet muista ihmisistä ja valikoiva muisti hoitaa loput.
Itse näin yliopistokaupungissa liikkuessani ainakin näen miellyttävän näköisiä naisihmisiä jatkuvasti, itse asiassa sellaisia naisia joiden ulkonäkö ei miellyttä ei ainakaan suunnilleen samanikäisissä tule paljonkaan vastaan.
...
ON TAATUSTI KAUNIS..JA SUURET KAUNIIT SLMÄT'''