onko totta että pitkissä pari suhteissa...
ruvetaan ehtimään kaverista niitä asioita jotka puutuu omasta suhteesta...???
enkä tarkoita seksiä tässä vaan...
keskustelu bile harrastus kaverita...
ruvetaan ehtimään kaverista niitä asioita jotka puutuu omasta suhteesta...???
enkä tarkoita seksiä tässä vaan...
keskustelu bile harrastus kaverita...
Vastaukset 3
Vanhimmat
..voi olla. En tiedä. Varmaan ainakin jossain vaiheessa tulee semmoinen vaihe, että haluaa mennä ulos bilettämään ilman sitä omaa puolisoa tms. Me mentiin esim mun exän kans aina omissa kaveriporukoissa, mikä sitten ehkä osittain johtikin siihen ettei meillä loppujen lopuks ollut enää mitään yhteistä ja sitten erottiin..Sen olen näin sinkkuna huomannut, että kauheen moni mies, joka tulee iskemään on varattu. Eli todennäköisesti oma suhde ei ole kohdallaan silloin.
Kohta 15v antoisaa yhdessäoloa takana ja ei todellakaan vertailla kavereiden elämää meidän omaan elämään, ei etsitä muista ihmisistä sitä mitä puolisossa ei muka ole tms.
Se vaihe kuului meidän liitossa aluvuosiin. Sillon sitä oltiin hiukan epävarmoja ja vertaillaan kaikkee muihin, yritettiin hyväksyä toistemme erilaisuus, laskettiin miinukset ja plussat ym. yhtä tyhjänpäiväistä.
Nykyään eletään tätä hetkeä ja hallitaan jo huomattavasti isompia kokonaisuuksia.
Miulla kanssa parantunu vaan vanhetessaan tämä juttu 8v. Ehkä on hyvä osata vähän nauraa sekä ittelleen että sille puolimolleen (ei mitään iva juttuja) . Nauru pidentää ikää, niin myös parisuhdetta!