Kertokaahan mitenkä saisin naiseni takaisin kun hän on ihastunut erääseen ystävääni mutta sanoo silti rakastavansa mua mutta ei saa ihastumistaan pois mielestä. ollaan oltu yhdessä 4 vuotta ja nainen on sairastanut sinä aikana anoreksian ja on nyt hyvää vauhtia kuntoutumassa siitä. Mä rakastan häntä enemmä ku mitää tässä maailmassa!!!!
Luovuta en!
Luovuta en!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jossakin oli neuvo, kuinka saada exä takaisin, ja sen perusidea oli se, että pitäisi käyttäytyä samalla tavoin kuin ekoilla treffeillä/suhteen alussa. Eli viettele hänet uudestaan. Näytä se puoli itsestäsi johon hän alun perin ihastui. Jos hän sanoo rakastavansa sinua, tuo nykyinen ihastus voi olla vain hormonien aiheuttamaa hetken huumaa, joka menee ohi.
Ei myöskään pidä unohtaa perinteisiä naisiin kohdistuvia iskukeinoja, kuten kukkien tuominen, huomioiminen, ja miten olisi villi ja yllätyksellinen viettely/seksi, jossa ajattelet ensisijaisesti naisesi nautintoa.. Älä ainakaan ole alistuva ja yliymmärtäväinen! Ripaus luolamiestä peliin, ja taistele omastasi! Voimia sinulle!
Vähän oudolta tuntuu, että sanoo rakastavansa sua, mutta on ihastunut kaveriisi. Ihastus menee sitten ohi alle puolessa vuodessa, että sen aikaa voi tietty seurailla mihin homma etenee.
Voihan rakkauskin loppua, varsinkin nuorilla käy niin. Tai siis rakkaus on niin lähellä ystävyyttä ja välittämistä, että mitähän tämä tyttö sitten rakkaudella mahtoi tarkoittaa. No aika näyttää..
*tarjoaa laastaria*
Teippaa lujasti sydämesi ympärille, voi vaikka vahvistaa....
Ikävä tilanne, huoh, mitä tuohon sanois.
Tsemiä!
Toivottavasti olette vielä nuoria, silloin haavatkin paranee helpommin =)
sitä *laaastaria* tarjoaa...Anna mullekin...mäkin tarvin korjauslaastaria..