SaPKo Mestikseen?

olav1

SaPKon Mestis-laiva näyttää olevan vahvassa myötätuulessa. Eilen jalkoihin jäi Kotkan Titaanit. Karsintasarja on kuitenkin vasta puolivälissä, joten mitä tahansa voi vielä tapahtua.

Yleisökin on löytänyt hallille kiitettävästi. 28.3 on kuitenkin karsintasarjan tärkein peli, sillä silloin Talvisaloon luistelee vieraaksi Kokkolan Hermes. Tällöin voisi olettaa yleisöryntäystä.

Mitäs SavoRULES veikkaa kyseisen ottelun yleisömääräksi? Itse veikkaan, että 1000 katsojan raja menee rikki.

9

990

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkkana nyt

      ...Karhulan Titaanit.

    • Ville

      Tosin tällä hetkellä KOO-VEE on parhaissa asemissa.

      KOO-VEE 7
      HeKi 6
      SaPKo 5
      Hermes 2
      Titaanit 0

      Huomenna on HeKi - SaPKo.

      Veikkaan, että SaPKo lähtee kotimatkalle tappio niskassaan.

      • olav1

        Veikkaan aivan samoin. HeKi on kuitenkin sen verran SaPKoa edellä.


      • olav1 kirjoitti:

        Veikkaan aivan samoin. HeKi on kuitenkin sen verran SaPKoa edellä.

        HeKi on ollut keskinäisissä SaPKoa parempi, muutoin en usko HeKin paljoa parempi paperilla olevan.

        Jotenkin vain HeKille ilmeisesti sopii SaPKon pelityyli. Myös jatkuva jäähypenkin kulutus rassaa SaPKon pelaajia ja muutama peli siihen on jo kaatunutkin.

        Kokkolassa jäähyiltiin eka erä totaalisesti ja oltiin silti 1-1 asemissa. Toka erässä äijät lopetti jäähyilyn ja avot..SaPKo johti 1-3 ja se sitten pidettiin kolmannessa.

        Samaa toivoisin tänään Heinolassa. Mikäli sama jäähyily jatkuu, saa SaPKo kuokkaan 6-3


      • voimajorma
        SavoRULES kirjoitti:

        HeKi on ollut keskinäisissä SaPKoa parempi, muutoin en usko HeKin paljoa parempi paperilla olevan.

        Jotenkin vain HeKille ilmeisesti sopii SaPKon pelityyli. Myös jatkuva jäähypenkin kulutus rassaa SaPKon pelaajia ja muutama peli siihen on jo kaatunutkin.

        Kokkolassa jäähyiltiin eka erä totaalisesti ja oltiin silti 1-1 asemissa. Toka erässä äijät lopetti jäähyilyn ja avot..SaPKo johti 1-3 ja se sitten pidettiin kolmannessa.

        Samaa toivoisin tänään Heinolassa. Mikäli sama jäähyily jatkuu, saa SaPKo kuokkaan 6-3

        hahahaaa...se parhaiten nauraa...savonpojat rämpii kuten aina.kalpa.saåpkå,mitä piruja näitä rupusakkeja on....


    • Terppo2

      Joko olen puusilmä, mutta en nähnyt Titaanit pelissä, että no 39 olisi ollut kentällä.
      Mikä on ? Mättääkö jossain ?
      Olisi kiva kuulla fanien summaus hankinnan onnistumisesta.

    • Kyllähän tuo on taas sellainen "elämää suurempi ottelu" ja veikkaan että Talvisalon lehtereillä käy kuhina.

      Periaatteessa mikäli SaPKo voittaa tiistaina Hermeksen, on käytännössä Mestispaikka melkeinpä jo kirkon kuulutusta vaille.

      Veikataan yleisömääräksi 1017

    • Ville

      La 25.3.2006:

      HeKi - SaPKo 3 - 3

      SaPKo karkasi 3-0 johtoon. Eka maalin teki karkuri, joka kyttäsi vastustajan siniviivalla ja laittoi hallitusti verkot töttörölleen. Yksi oli alivoimamaali.

      HeKi aloitti takaa-ajon ottelun puolessa välissä. Kahden erän jälkeen tilanne oli 2-3. Heti kolmannen erän alussa HeKi niittasi 3-3. Nämä luvut säilyivät myös jatkoajan, vaikka SaPKo pelasi viimeisen reilun minuutin neljällä kolmea vastaan. Jos työvoitto olisi jaettu, niin se olisi ehdottomasti mennyt HeKille, joka jyräsi pitkiä toveja SaPKon maalin tuntumassa - mutta tehottomasti. Työvoittoja ei jääkiekossa jaeta. Maalit ratkaisevat.

      Minun ennakkoveikkaukseni meni pieleen. Veikkasin HeKille voittoa. Erehtyy se viisaskin joskus.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4493
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      25
      3268
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2914
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2727
    5. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      16
      2720
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2587
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2285
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2095
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    Aihe