Suomalainen nainen on tyhmä!

Usesti kuultu naisen suusta "miehen luonteen voi lukea täysin suoraan miehen olemuksesta"

Oikeastaan tulee aika sääliksi niitä satoja, joiden unelmat kaatuivat niihin jatkuviin pettymyksiin, kun se ei ollutkaan sellainen kun siinä päiväunessa kerrottiin.
7818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eli pitääkö tuo sanonta siis paikkaansa että miehen luonteen voi lukea suoraan miehen olemuksesta? Jos tuo on totta niin sehän on hyvä asia. Eräs mies johon olen ihastunut vaikuttaa mielestäni aika naistenmieheltä mutta sitä ei hevin hänen ulkonäöstään uskoisi. Vai mitä kertoo siniset duunarihousut miehen sisimmästä ja seksielämästä? Vapaa-ajallaan on rennosti farkuissa ja t-paidassa. Voi niitä raksamiehen käsivarsia, muuten.

Äänestä
  • todellakaan voi lukea.

    en jaksa enempää lässyttää.

    Äänestä

  • Siniset duunarihousut?
    Myönnän, etten juurikaan tiedä pukeutumisesta ja muodista, mutta voisit silti selittää tymemmällä, millaiset ovat siniset duunarihousut.

    Äänestä

  • mitkä??????? kirjoitti:

    Siniset duunarihousut?
    Myönnän, etten juurikaan tiedä pukeutumisesta ja muodista, mutta voisit silti selittää tymemmällä, millaiset ovat siniset duunarihousut.

    Siis ne raksamiesten siniset TYÖhousut...

    Äänestä

  • naikkonen_ kirjoitti:

    Siis ne raksamiesten siniset TYÖhousut...

    Kuka vei sinisen raksamiehen housut?! Käpälät ylös nyt, tai tää menee liian monimutkaseks.

    Äänestä

Tääkin keskustelu osoittaa sen. ; D

Äänestä
  • Suominaaras käy ennustajalla, ja ottaa miehen.
    Sitten hän ottaa eron, kun ei huvita enää leikkiä kotia tavallisen ukon kanssa.
    Sitten haukutaan kaikki äijät niin kamaliksi, kuin vain osataan.
    Miehelle kelpaisi se tavallinen, minkä tuli myös ottaneeksi, mutta nainenpa häippäisee.
    Johtopäätös; Nainen ei osaa valita puolisoaan, eikä hoitaa parisuhdetta muuten kuin nalkuttamalla niistä asioista, joiden takia hän aikoinaan piti miestä hauskana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TuLoLLa kirjoitti:

Usesti kuultu naisen suusta "miehen luonteen voi lukea täysin suoraan miehen olemuksesta"

Oikeastaan tulee aika sääliksi niitä satoja, joiden unelmat kaatuivat niihin jatkuviin pettymyksiin, kun se ei ollutkaan sellainen kun siinä päiväunessa kerrottiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu