mistähän voisi alkaa etsiä vikaa ,kun tuntuu ettei mene suoraan hetkeäkään? vika vai ominaisuus?
toyota hj 61
kiemurtelee
54809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kait se on ominaisuus.... tarkista tai vaihda etujousien puslat sekä käy simpukan sekö apusimpukan nupit jäpi kun nupit todettu ehjiksi käy säädätämässä aurauskulma 0 tietämille eiköhän ala kyyti parantua... kevät terveisin pajeroilija
auto on ollut 2v käytössäni,ja aluksi ainakin tuntui vakaalta peliltä,mutta nykyään ohjauksen keskialueella tuntuu sellainen "tyhjä"kohta,ja kun esim,tie kallistuu johonkin suuntaan ,niin saa ohjauksella kääntää aika reippaasti vastaan.liekkö sitten noissa simpukoissa jotain häikkää?renkaina nyt cooperin weathermasterit ensimmäistä ja viimeistä kertaa pidon puolesta.
onkohan miten arvokkaita nuo simpukoiden korjaukset?
jos pääsimpukassa väljää sen voi kiristää simpukan päällä olevasta ruuvista jos apusimpukka uusi puslat eivät maksa montaa euroo ja suuhteen helppo vaihtaa
Ei tämän automallin ominaisuuksiin kuulu kiemurtelu. Aika monta noita on käytössä ollut. Nykyisellä körötelty 600.000 km. Eikä kiemurtele, kulkee kuin juna kiskoilla.
Raskaana autona Toyota on tarkka renkaista (rengaspaineistakin, tietysti). Paljon tarkempi kuin tavallinen henkilöauto. Tässä nykyisessä on 15" vanteet kun kysymyksessä on puhtaasti vetoauto, eikä maastokäyttöä tarvitse ajatella. 235-15 Cooperit ja Hankookit olleet hyviä, mutta juuri nyt on alla Nokian kitkat, ja aavistuksen enemmän huojuu kuin noilla aiemmin mainituilla renkailla.
Jos kaikki muu on ok niin rengasvalinnasta etsisin vikaa. Kiemurtelu ei missään tapauksessa ole HJ61:n ominaisuus. Kamalan huono ajoasento kylläkin on ominaisuus. Jos pitkää taivalta tekee niin se on koko auton ikävin ominaisuus.
ensimmäinen nivel simpukasta lähtien on kiristettävää mallia jos toyota orginaali,voi vaatia jonkun verran töitä mutta kun saa ruosteet päästä siivottua niin alkaa selkenee