24-sarjan viimeisen jakson viimeiset pari minuuttia olivat melkoista katsottavaa. Yksinäinen ja kaikkien hyljeksimä sankari jättää ainoat ystävänsä ja lähtee hitaasti kävelemään reppu selässä kohti nousevaa aurinkoa ja suurta tuntematonta. Se oli kuin suoraan vanhoista amerikkalaisista westerneistä, paitsi että niissä sankari ratsasti kohti auringonlaskua.
Muutenkin 24 on koko ajan ollut aikamoisten vastakkainasettelujen sarja. Maailma on jakautunut hyvään ja pahaan, ja pahat löytyvät lähes poikkeuksetta muslimien joukosta. Ja kas, jotta kaikki ymmärtäisivät tekijöiden seuraavan maailman tapahtumia, niin tähän sarjaan oli vielä täytteenä ympätty kiinalaiset, jotka eivät myöskään olleet mitään enkeleitä. Pahojen joukossa silloin tällöin esiintyvät amerikkalaiset tuntuivat kovin päälle liimatuilta. Niin, ja tapahtumathan ovat tietenkin täysin uskomattomia. Bauer hoitaa!
Bauer iskee jälleen
4
720
Vastaukset
- Öhöm..
Tuo kyseinen ohjelma,on pelkkää sarjaa!ASitä paitsi,luuletko sitten että amerikkalaiset ottaisivat vihollisikseen 24 sarjassa vaikka kreikkalaiset?Siksi muslimit,sillä he ovat terrorisoineet Amerikkaa ja siksi kiinalaiset,sillä heillä on paljon valtaa.Ei sarjan tarkoitus ole antaa sellaista mielikuvaa kansalle,että vihatkaa Kiinaa.Todenmukaistahan se on että jos sieppaa kiinalaisen joka on johto asemissa maan asioissa,aiheutuu vakavia ongelmia...Niin ja ei kaikki muslimit pahoja ole,mutta misäs muissa tuotantokausissa muslimit olivat mukana..?
- old.man.river
Olisihin se ollut koomista tai amerikkalaiskatsojille hämmentävää jos USA:n presidentti olis pureskellut kynsiään miettiessään miten pitäisi toimia Suomen varakonsulin kanssa jotta ei jouduta ulkopoliittiseen kriisiin tai jopa aseelliseen konfliktiin.
- nojoku.
ootsä joku uskonnon opettaja vai ? :x. siis sinä "öhöm" mmömmöm. ssiis vähäks herkkua!!!1
...ensimmäinen kausi, missä kaikkein pahimmatkin konnat lopulta olivat muslimeja.
Ensimmäisen kauden pääkelmi löytyi entisen Jugoslavian alueelta, toisen kauden pääpirut olivat jenkkejä ja kolmannen kauden pääperkele taisi olla britti.
"kiinalaiset, jotka eivät myöskään olleet mitään enkeleitä."
No, eipä sarja kuvannut amerikkalaisiakaan enkeleiksi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki682708Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752298Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752158Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä22035Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101419Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51394- 781102
- 64986
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis8980No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘114975