Kyselin joskus aikaisemmin neuvoja siihen, mistä miehen virallisuus johtuu. Syykin nyt selvisi. Kyseessä ei ollut homous, vaan mies oli varattu. Paras tapa on kysyä asiaa ihan suoraan. Eipähän jää sitten vaivaamaan. Jätän asian nyt sitten tähän. Homoudesta kun vielä olisin selvinnyt, mutta tästä en taida päästä yli;)
Ongelmana virallisuus
Minna
3845
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...eivät ole varattuja eivätkä homoja.
Muuten vain ujoja, varautuneita tai tönkköjä kommunikoimaan.
Siispä virallisiin ihastuneet (muut kuin Minna), ottakaa rohkeasti kontaktia, kysykää mikä on ja tehkää aloite. Voi olla että rohkeutenne palkitaan! =)
Juups...ilman muuta..yhteyttä ottamaan vain! Viestistäni saattoi saada väärinkäsityksen. En tarkoittanut yleistää. Minua tämä virallisuus häiritsi. Sainkin paljon apua sitä pohdiskellessani. Kiitos kaikille!
ps. Kummasti palauduin maan pinnalle, kun toinen kertoi seurustelleensa jo PITKÄÄN!
Itsekin olen ollut välillä turhaan virallinen, ja sekin on johtunut hämmennyksestä tai ujoudesta, tai toinen on saattanut "pelästyttää" äkkihyökkäyksellään mutta alun jälkeen sulaminen on kyllä tapahtunut nopeasti.. ;)