LOPPUU

no lahden tapauksen seurauksen on se hyvä että nyt työkkärien vanhat tädit eivät enää uskalla nöyryyttää tai vittuilla työttömille.

tämän tapauksen jälkeen työkkärien tätien asenne vamma korjaantuu työttömien eduksi

(painotan vielä että en hyväksy väkivaltaista käyttäytymistä ketään kohtaan missään tilanteessa)
4526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos työttömien asenteessahan ei koskaan ole mitään vikaa, eihän?

Äänestä

Ja näitä pitääkin kurmuuttaa. Kunnioitan työkkärin tätejä että yrittävät laittaa näitäkin töihin. Kaikki sympatiat työkkärin väelle, jotka yrittävät etsiä oikeasti töitä niitä haluaville ja kurmoottavat yhteiskunnan loisia jotka työtävieroksumalla kuppaavat veronmaksajia.

Älkää vain lopettako työtävieroksuvien terminointia.

-Veronmaksaja-

Äänestä
  • Olen muutaman kerran ollut työllistettynä yhdelle maamme suurimmista kaupungeista ja voin sanoa, että missään ei ole niin vetelää ja laiskaa porukkaa. Taukoja saisi pitää 25 min. päivässä, johon kuuluu ruokatunti ja kahvitunti, mutta käytännösä aamu-ja iltapäiväkahvit on n. puoli tuntia molemmat, sekä ruokatunti puolesta tunnista eteenpäin.

    Eräässäkin paikassa, jossa ei ollut kulunvalvontaa, porukka lähti säännöllisesti 15 min. ennen työajan päättymistä kotiin.

    Sitten ne vielä kehtaa ihan tosissaan valittaa kuinka niska limassa saa painaa. Itselleni ne jatkuvat tauot ja kaikenmaailman turhanpäiväiset paskanjauhamiset oli rankempaa kuin varsinainen työ.

    Äänestä

  • Mitä merkitystä sillä työnvieroksunnalla on käytännössä, jos työpaikkoja ei ole tarjota =) Sinänsä hauska tuo sinun nimimerkkisi veronmaksaja, kyseessähän ei ole mikään hyväntekeväisyys vaan jokaisen Suomen kansalaisen velvollisuus, jonka hedelmistä sinäkin nautit tavalla tai toisella - et ole siis mitenkään sellaisessa asemassa, että sinulla on varaa aukoa tyhmää päätäsi työttömille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työkkäritätien vittuilu kirjoitti:

no lahden tapauksen seurauksen on se hyvä että nyt työkkärien vanhat tädit eivät enää uskalla nöyryyttää tai vittuilla työttömille.

tämän tapauksen jälkeen työkkärien tätien asenne vamma korjaantuu työttömien eduksi

(painotan vielä että en hyväksy väkivaltaista käyttäytymistä ketään kohtaan missään tilanteessa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu