Viinan voimalla

Terve!

Kertokaapa olisko hyvä laihduttaa viinan avulla.

Ja millanen viina olis parasta? Aattelisin että sellanen jossa ei oo mitään ylimäärästä. Elikkä kirkasta.

Paljonko alholi sisältää energiaa?

Kuluttaako alkoholi energiaa taikka nopeuttaako aineenvaihduntaa?
2407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alkoholi tuhoaa aivosoluja ja samalla aivosoluissa olevat hormonin kehitys solut kuolee. Eli alkoholi läskistyttää ja huonontaa VARSINKIN se lisäaineeton VODKA x(

Äänestä
  • on hyvä laihdutaja , sjo haluaa 0- painoon. SItä pelkästään pari kolme vuotta pullo päivässä ja madot hoitaa loput. Tuhkauksella pääset kahteen kiloon tai vähän alle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parappa kirjoitti:

Terve!

Kertokaapa olisko hyvä laihduttaa viinan avulla.

Ja millanen viina olis parasta? Aattelisin että sellanen jossa ei oo mitään ylimäärästä. Elikkä kirkasta.

Paljonko alholi sisältää energiaa?

Kuluttaako alkoholi energiaa taikka nopeuttaako aineenvaihduntaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu