Lordi kielletään!

Luojan kiitos!

"Sunnuntaina kokoontunut Yleisradion hallintoneuvosto on päättänyt tehdä muutoksia Eurovision laulukilpailun Suomen edustajaksi valitun Lordin esitykseen. Satanismi- ja hirviö-aiheisiin liittyvät maskit kielletään kaikilta esiintyjiltä. Hiusmuotoilussa ja pukeutumisessa sallitaan ainostaan "tavanomaisen heavy-metal musiikkilajin esittämiseen" liittyvät asusteet, korut ja muut lavalla olevat tunnusmerkit. Päätös oli yksimielinen ja sitä perustellaan yhtyeen Etelä-Euroopan uskonnollisia piirejä uhkaavalla esityksellä ja sopimattomuudella koko perheelle suunnattuun kansainväliseen viihdeohjelmaan. Päätökseen vaikutti osaltaan myös UM:ltä saatu arvio alkuperäisen esityksen mahdollisista kielteisistä vaikutuksista Suomen kansainvälisiin suhteisiin ja maineeseen ulkomailla."

14

2286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hehhehkj

      Isäs kiellettiin kun sua teki

    • carlos felipe

      este es un tipo tonto que no sabe ná...

      • Pato_Donaldo

        los tontitos de puta madre son unos tocacojones sin cojones que tocar .... ¿cómo fue?
        Lordi gana lo bueno, los viejos que se vayan .... ya sabes donde.


      • ...
        Pato_Donaldo kirjoitti:

        los tontitos de puta madre son unos tocacojones sin cojones que tocar .... ¿cómo fue?
        Lordi gana lo bueno, los viejos que se vayan .... ya sabes donde.

        Hethetetetetetetete Chriss Waddle...
        Buotros buotros ghali...

        =D


      • Rodri
        Pato_Donaldo kirjoitti:

        los tontitos de puta madre son unos tocacojones sin cojones que tocar .... ¿cómo fue?
        Lordi gana lo bueno, los viejos que se vayan .... ya sabes donde.

        mola mucho mas que la mierda de grupo de Las Ketchup que va a representar a España... ¿tú que opinas? Que envíen a la pantoja a la eurovisión, nada mas que está tocando los huevos del muñoz.


    • Jesh!

      Tai on sallittu jo. Euroviisujen johtoryhmä hyväksyi mukisematta Lordin viisuihin. Vain he voivat hylätä esiintyjän ja onneksi niin ei käynyt.

      Tomi Putansuu on antanut erittäin sympaattisen ja miellyttävän kuvan itsestään haastatteluissa. kun hän pääsee antamaan haastatteluja myös kansainväliselle lehdistölle, on monen epäilijänkin sydän sulatettu. Huomaavat ,että Lordin laulusolisti on hieno ja lämminsydäminen ihminen, joka ei varmasti tekisi pahaa kärpäsellekkään.

      • puhut

        En tunne Putaansuuta henk.koht., mutta haastattelujen perusteella tyyppi vaikuttaa todellakin sympaattisemmalta kuin useimmat muut tämän maan muusikot. Harmi jos jotkut ei tajua mikä ero on roolilla ja todellisuudella.


      • Sari
        puhut kirjoitti:

        En tunne Putaansuuta henk.koht., mutta haastattelujen perusteella tyyppi vaikuttaa todellakin sympaattisemmalta kuin useimmat muut tämän maan muusikot. Harmi jos jotkut ei tajua mikä ero on roolilla ja todellisuudella.

        Todella kiltin oloinen ja mitkä hermot ! Meikäläisellä olisi palanut päreet jo aikoja sitten moisiin paskajuttuihin mitä Lordista levitellään.


    • shshsh

      Kaikkien niiden maiden kipaleet joissa esiintyjät ovat pornahtavissa asuissa, pursuavat seksiä. Ne eivät ole soveliaita lasten katsottavaksi, ne ovat Saatanasta.

    • roskaa!

      Lordi saa esiintyä Ateenassa: Euroviisujen kansainvälinen johtoryhmä on antanut Lordille luvan esittää Hard Rock Hallelujah -biisinsä Ateenassa toukokuussa. Kahdeksanhenkinen ryhmä suhtautui hirviörockiin varsin POSITIIVISESTI.
      Kohua herättäneen biisin esittämiselle EI OLE moraalisia eikä musiikillisia esteitä.

      Repikää siitä :P

    • On täysin aiheetonta provokaatiota! Viesti ei ole aito, vaan sen on tehnyt joku hetkellisestä tai pysyvästä mielenhäiriöstä kärsivä henkilö. Tälläisiin viesteihin voisi jopa Ulkoministeriö puuttua, tämä on silkka sodanjulistus Lordille, koko Suomen kansalle ja ulkomaan suhteillemme.

    • satanismin palvaaja

      Mitä ovat satanismi-aiheisiin liittyvät maskit? Taitaa luojan kiitoksella mennä taas satanismi ja saatanan palvonta vähän sekaisin. Mutta tärkeintähän on tietää mahdollisimman vähän aiheesta, josta vaahtoaa.

    • Not Quite an Angel

      Onneksi EI. Sillä Lordin sanoitukset eivät millään lailla viittaa saatananpalvontaan, jos se siitä on kiinni. Ja minä ainakin nostan kapinan jos Lordi kielletään..!

    • Bart,

      ottakaahan ihmiset asioista selvää...Lordilla ei oo mitään tekemistä satanismin/saatananpalvonnan kanssa

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe