Olen usein ihmetellyt naisten logiikkaa,
mutta nähtyäni elokuvan "Bridget Jones - Elämäni sinkkuna" huomaan, että se on täydellinen ja tyhjentävä opas naisten logiikkaan.
Kertakaikkiaan piristävä ja erinomainen elokuva.
mutta nähtyäni elokuvan "Bridget Jones - Elämäni sinkkuna" huomaan, että se on täydellinen ja tyhjentävä opas naisten logiikkaan.
Kertakaikkiaan piristävä ja erinomainen elokuva.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Bridget vaikutti jälkeenjääneeltä imbesillistä, todella ärsyttävä naisenkuvatus. Itse varmasti kuristaisin tuollaisen nössön ja vetelän naisen hengiltä jos pidempään pitäisi seurassa olla.
Bridgetin kaltainen nainen on ehkä kauhein mitä voi ajatella. Se on niin nössö ja ärsyttävä, ettei elokuvaan kyennyt edes suhtautumaan tarvittavalla huumorilla kun niin otti se imbesilli kaaliin.
Kuvauksesi perusteella BJ on siis tyypillinen nainen,
johon lähes kuka tahansa nainen voi samaistua.
Tsiigasit silti koko elokuvan alusta loppuun malttamatta nousta sohvastasi kertaakaan ylös, ennen kuin lopputekstitkin oli menneet.;)
Niin, en sanonut, että se olisi huono elokuva. Sanoin, että ärsyttävä. Hämähäkeistä ja rotistakin tulee katsottua luonto-ohjelmia vaikka ne ovat ärsyttäviä ja iljettäviä.
Katson komediaa, että saan nauraa, katson tieteis- ja fantasiaelokuvia, että saan mielikuvitukselleni virkistystä ja katsoin Bridget jonesia, että sain ärsyynytä ja vaahdota naisten typeryydestä.
Jep, oli hyvä ja ärsyttävä elokuva. Ja oiekeasti, minusta Bridget on ällöttävin kuviteltavissa oleva naistyyppi.
en ole nähnyt yhtäkään Bridget Jonesia. Suosittelet sitä siis ihan hitosti?? :)
Koskaan ei ole liian myöhäistyä tutustua BJ:n maailmaan.
Heti huomenna videovuokraamoon ja maailmasi muuttuu!
Diggasin (äijänä) Fieldingin B.J. kirjoja aivan tajuttomasti. Ne vasta loistavia johdatuksia naisten logiikkaan olivatkin. Sitä paitsi todella teräviä, hauskoja, anarkistisia ym. ym.
Toi leffa, jonka näin jo aikanaan leffassa, on sitten totaalinen floppi. Miten noin särmikkäistä kirjoista on saatu aikaan noin munaton "naisten" romanttinen komedia?
Siis leffa yksinkertaisesti aivan paska!
(Zellweger kyllä ihan jees; häntä ei voi syyttää)
Samaa voisin ajatella "Tyttö ja helmikorvakoru" elokuvasta. Kirja loistava, leffa floppi!
Kysyin tuossa ylempänä, kannattaako BJ -leffa katsoa. Alkuperäinen oli sitä mieltä, että kannattaa, ja sinä olet näköjään sitä mieltä että ei...... Ok. Nyt on vaikeata päättää :D
Luepa mitä elokuvan kokonaan nähneet ajattelee elokuvasta:
http://www.imdb.com/title/tt0243155/
Minä tulin iloiseksi tuosta elokuvasta.
Sen jälkeen en ollut vihainen millekään.
Kovin terapeuttista, ainakin minulle.
Naiset tykkää tästä elokuvasta
ja miehiähän ei tarvitse kuunnella,
ainakaan tässä asiassa.
tämä nainen ei.
En jaksanut katsoa ensimmäisiä mainoksia pidemmälle. Tulee ikävä olo tuommoisesta nöyryytyshuumorista.
BJ on huippu ja etenkin romaanissa on löydetty erinomaisesti sinkkuelämän ilot ja surut! Itse samaistun elokuvaan ihan täysillä. Kuka ei olisi joskus miettinyt minkälaiset alushousut sitä treffeille kannattaisi laittaa??? :-)) Ja romantiikkaahan me kaikki kaivataan...