Onnistuuko?

Peilikuvassa sain arvosanaksi noin 7, asteikko 1-10.

Kuuluun siis tähän "ei niin hyvännäköiset" -sarjaan
mutta onko niin, ettei kannata yrittäkää iskeä kaikkein kauneimpia tyttöjä, koska tuskin tällaisesta keskiverrosta lihasta on kauniit naiset kiinnostuneita kun ei tahdo rumatkaan kiinnostua.
7767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

itsetunto melko matalalla, että laittaa johonkin typerään peilikuvaan kuvia arvosteltavaksi.

Kyllä jokainen tietää, ettei peilikuva-arvostelut kerro mistään muusta kuin...

Äänestä
  • Mä en ainakaan tajunnut että siinä piti antaa jotain arvosanoja. Luulin että niillä numeroilla sai seuraavan kuvan näkyviin. 10 hlöä sai siis numerot 1-10 järjestyksessä. Ykkönen tuskin oli niin ruma ja kymppi röyhistelee turhaan rintaansa. Riippuu siitä missä järjestyksessä kuvat on montako pistettä kukakin sai. Enkä ole ainoa jolle niin on käynyt.

    Äänestä

Ihan oikeesti. Et voi olla tosissas. Mä sain peilikuvasta muistaakseni 6,8 vai olisko ollu 6,3... jotain sinne päin kumminkin. Mut mitä siitä? Luuletko, että asiat sitä murehtimalla paranee? Ongelmasi ei todellakaan ole peilikuvan arvosanat, vaan itsetunto.

Multa tai keneltäkään kaverilta ei ole kukaan nainen tullut baarissa kysymään "Moi, mikä sun peilikuva-arvosana on?", vaikka se kieltämättä mieleenpainuva keskustelunavaus olikaan enkä tiedä ketään jolle olisi annettu pakit huonon peilikuvatuloksen takia...

Äänestä

Tuollaiset peilikuva hommat on ihan älyttömän typeriä. Ei ihmistä voi arvostella pelkän naama taulun perusteella. Luonnekin kuuluu isona osana koko pakettiin!

Äänestä
  • Naiset saavat parempia arvosanoja yleisesti kuin miehet tuossa. Eli 7 on itseasiassa ihan hyvä.

    Toisaalta näkee miten joku hirmu söpö saa vain 6 arvosanan ja joku älytön äijjä ysin.

    Äänestä

Iske ihan ketä huvittaa. Yrittänyttä ei laiteta. Sitäpaitsi mä en ole kuitenkaan sieltä rumimmasta päästä ja voin sanoa että mitkään dressmanni tyyppiset sliipatut kiiltokuvapojut ja mikäliepalomiestenkalenterikuvat ei mua innosta. Vaan se persoonallisuus. Silmät, hymy, tyyli, jutut. Koko paketti. En halua mitään poseeraajaa vaan oikean ihmisen. Ei vielä löytynyt. =I Etkä voi antaa jonkun vieraan ihmisen tehdä susta mitään arvosanoja. Tai ainakaan ottaa niitä tosissaan.

Äänestä

Joku muu ei pidä yhtään jne. Ei sun mielestä kaunis ole kaikista kaunis ja taas joku pitää sua rumana toinen komeena...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-keskiverto-- kirjoitti:

Peilikuvassa sain arvosanaksi noin 7, asteikko 1-10.

Kuuluun siis tähän "ei niin hyvännäköiset" -sarjaan
mutta onko niin, ettei kannata yrittäkää iskeä kaikkein kauneimpia tyttöjä, koska tuskin tällaisesta keskiverrosta lihasta on kauniit naiset kiinnostuneita kun ei tahdo rumatkaan kiinnostua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu