Ei luulisi olevan valittamista, koska eihän miehelle jää siitä eurosta kuin 20 senttiä jäljelle!
MIehen euro on naisen 80 senttiä!?
Jack
15775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
se on edelleen tilastokikkailua eikä siitä miksikään muutu vaikka kuinka nalkuttais
jää se 20 c
Mies ostaa seksiä niillä 20 centillä, joten naisille ne kuitenkin lopuksi menee.
Tosin kylläkin nykyisillä asenteilla ja hinnoilla ulkomaalaisille naisille ulkomailla.
mietin tuossa taannoin vähän samaa asiaa, kun visiteerasin tuttavaperheessä, jossa eukko ol jatkuvasti eturessu pystyssä eikä tuota kiinnostusta muihin kuin petihommiin ollut liiemmin nähtävissä.
Siinä sitten ukkorukka ajoi ympäri Etelä-Suomen myymässä jotain helkkarin pakastinjärjestelmiä, jotta sais pesueelleen katon päänpäälle ja sillee...
Kyllähän näitäkin naisia on,valitettavasti.
Niinpä. Nainen puuhaili yksinään petissä ja saipa vielä itsensä raskaaksikin. Huisaa!
Ja lopuksi vei miehen rahat! Kyllä nainen on katala. ;)
Eli sinusta on ihan hauskaa, jos mies raataa ja nainen makaa. Ei ihme, että mainitsit tuolla aiemmin parisuhteen ja rahan suhteesta...Että nainen turvautuu toiseen taloudellisista syistä... Juujuu. Kyl kyl.
se ol sitten bingo ja pallot pussiin...
Muuntelit viestini mielesi mukaisesti.
minua ei laita kukaan raskaaksi jos en sitä itse halua.
Entä sinut? Monestiko olet vasten tahtoasi ollut raskaana?
aina sitä neitseellistä syntymää siunailivat;)
Näin muistelen...
se taisi vähän auttaa se naapurin Reiska, vai oliko se postimies.
Et tainnut seurata keskustelun teemaa lainkaan.
Eihän se nyt ainakaan naisen avo/aviomiesparka millään voinut olla. Ryöstetty miespoloinen.
on hyvä, että naisasialiike käy omaa taistoaan mm. tuloerojen vähentämistä vastaan, koska tiettävästi yhä edelleen raha on valtaa.
Mutta joskus on hyvä myös pysähtyä miettimään sitä seikkaa, että voiko perheessä olla mahdollista tilanne, jossa mies (usein suurituloisempana)joutuu osallistumaan suuremmalla pääomalla menoihin eli kantamaan suuremman taloudellisen vastuun ja siitä mitä se kenties voi tehdä parisuhteelle.
Olisi myös hauska tietää niin naisen kuin miehenkin tuloista se seikka, kuinka paljon kumpikin laittaa rahaa prosentuaalisesti ns. omiin menoihinsa. Ja miksi miehet eivät saisi puhua tästä "tabu" elatusvelvollisuudeta?
Siskot, kun puhutaan niin pidetään edes vähän asiaa.
Sitäpaitsi eivät femakot voi kiistää sitä seikkaa että myös naisten joukosta löytyy parisuhteessa eläviä sosiaalipummeja??????
pieni piikki ohi (:lol